środa, 20 marca 2019 napisz DONOS@

Nadleśniczy, co zasłużył na Order Uśmiechu

Marian Podlecki nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród otrzyma Order Uśmiechu. To jedyne na świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci za okazywanie im serca, przyjaźni, dobroci i cierpliwości.

nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki

Marian Stanisław Podlecki to niezwykle barwna postać. Z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody, od wielu lat realizuje też swe rozliczne pasje w Rajgrodzie i nie tylko. Działa w harcerstwie, swej parafii oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Był inicjatorem otoczenia opieką miejsc walk i spoczynku powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski, bo historia, obok malarstwa, podróży i polowań, należy do jego głównych zainteresowań. Dzięki historii  zaczęła się też jego przygoda z pisaniem, ponieważ w miesięczniku „Rajgrodzkie Echa” regularnie zamieszczał felietony dotyczące pasji myśliwskich kolejnych władców Polski. W międzyczasie też spisywał swe wspomnienia oraz pisał z myślą o wnukach, nie planując jednak wydania niczego. Tak powstała trylogia „Wypędzonego do Raju”. 
– Moim marzeniem jest pisanie dla dzieci, chociaż to jest najtrudniejsze – mówi Marian Stanisław Podlecki w styczniu podczas promocji swoich książek w Muzeum Przyrody w Drozdowie.
O przyznanie nadleśniczemu z Rajgrodu Order Uśmiechu wnioskowały dzieci i młodzieży z oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku – podała Gazeta Wyborcza w Białymstoku. 
Uroczystość wręczenia Order Uśmiechu odbędzie się za tydzień w Ośrodku Kolonijnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Woźnejwsi, koło Rajgrodu. Order wręczy Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Kanclerz Międzynarodowej Kapituły.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę