Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nadleśniczy, co zasłużył na Order Uśmiechu

Główne zdjęcie
nadleśniczy Marian Podlecki

Marian Podlecki nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród otrzyma Order Uśmiechu. To jedyne na świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci za okazywanie im serca, przyjaźni, dobroci i cierpliwości.

nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki

Marian Stanisław Podlecki to niezwykle barwna postać. Z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody, od wielu lat realizuje też swe rozliczne pasje w Rajgrodzie i nie tylko. Działa w harcerstwie, swej parafii oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Był inicjatorem otoczenia opieką miejsc walk i spoczynku powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski, bo historia, obok malarstwa, podróży i polowań, należy do jego głównych zainteresowań. Dzięki historii  zaczęła się też jego przygoda z pisaniem, ponieważ w miesięczniku „Rajgrodzkie Echa” regularnie zamieszczał felietony dotyczące pasji myśliwskich kolejnych władców Polski. W międzyczasie też spisywał swe wspomnienia oraz pisał z myślą o wnukach, nie planując jednak wydania niczego. Tak powstała trylogia „Wypędzonego do Raju”. 
– Moim marzeniem jest pisanie dla dzieci, chociaż to jest najtrudniejsze – mówi Marian Stanisław Podlecki w styczniu podczas promocji swoich książek w Muzeum Przyrody w Drozdowie.
O przyznanie nadleśniczemu z Rajgrodu Order Uśmiechu wnioskowały dzieci i młodzieży z oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku – podała Gazeta Wyborcza w Białymstoku. 
Uroczystość wręczenia Order Uśmiechu odbędzie się za tydzień w Ośrodku Kolonijnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Woźnejwsi, koło Rajgrodu. Order wręczy Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Kanclerz Międzynarodowej Kapituły.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę