Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Gościniec z Dżemem i Jacksonem

Trwają gorączkowe przygotowania do tegorocznego Gościńca Łomżyńskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem, ale przed obchodzącą w tym roku 35-lecie istnienia legendą polskiego blues rocka zagrają też łomżyńscy bluesmani The BL Blues Band oraz Natalia Szroeder i Liber. Jednym z punktów programu imprezy będzie też specjalny show przygotowany przez młodych tancerzy i wokalistów z MDK-DŚT, poświęcony zmarłemu pięć lat temu królowi muzyki pop Michaelowi Jacksonowi. – W naszym programie pojawią się najlepsze, klasyczne utwory Michaela Jacksona: disco, R&B, popowa ballada i potężny, patetyczny utwór – zapowiada jego pomysłodawca Bernard Karwowski. – Porwaliśmy się na coś wielkiego, bo czegoś takiego na taką skalę, z zaangażowaniem wszystkich naszych zespołów w takim wymiarze, jeszcze nie było!

Przygotowania do specjalnego programu na tegoroczny Gościniec trwają w MDK-DŚT od lutego. W projekt-hołd dla Michaela Jacksona są zaangażowane zespoły wokalne Studio Piosenki PopArt Bernarda Karwowskiego i Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff oraz tancerze z kilku formacji trenowanych przez Marka Kisiela, Adriannę Rajkowską i Krystiana Pielocha. Przygotowują wspólnie 25 minutową wiązankę największych przebojów Jacksona –  bardzo zróżnicowany muzycznie materiał w skondensowanej, efektownej formie.
– Bernard myślał o tym już dawno, ja również – mówi Magda Sinoff. – I tak się dogadaliśmy, że warto to zrobić, tym bardziej, że mamy również w MDK-DŚT fenomenalnych tancerzy!
Formacje B.K. Teamki, Recklesses, Skrecz i Crazy Twisting Group przygotowują na ten występ zupełnie nowe układy choreograficzne, nawiązujące i czerpiące z nowatorskiego do dziś, tańca Jacksona, znanego z jego teledysków czy koncertów.
– Wzorujemy się na krokach Jacksona, na tym co prezentował, przecież niektóre ruchy są jego i są niepowtarzalne, dlatego niektóre z nich wykorzystujemy w tych choreografiach, żeby podkreślić jeszcze bardziej, że to wszystko było wymyślone przez Jacksona! – mówi Marek Kisiel. – Na przykład w „Bad” będzie występować 12 osób, do tego piątka wokalistów – oni będą śpiewać my będziemy tańczyć – wydaje mi się, że to będzie bardzo fajny show!
– Każda piosenka ze złotego okresu Jacksona to nie tylko przebój, ale też mały film i chcemy do tego nawiązać pod każdym względem – dodaje Bernard Karwowski. 
W show weźmie udział 40-50 tancerzy oraz około 35 wokalistów, w tym występujący niegdyś w PopArt: Anna Galstyan, Dawid Litwiński, Łukasz Lipski, Marcin Wincenciak, Tomek Wiśniewski i Radek Pietrzak – znani z licznych programów telewizyjnych oraz sukcesów na festiwalach i przeglądach. Wykonają wspólnie zarówno wielkie przeboje The Jackson 5 jak i te z solowej kariery wielkiego Jacko, m.in. „Earth Song”, „I Just Cant Stop Loving You”,  śpiewany przez drużynę Juli w „Bitwie na głosy” „Black Or White”, „Thriller” czy „They Dont Care About Us” z towarzyszeniem zespołu perkusyjnego Bateriada.
Zanim utalentowana młodzież pojawi się na scenie Gościńca  odbędą się liczne konkursy, wystąpią też inni reprezentanci łomżyńskiej sceny muzycznej: folklorystyczna Kapela Maki i blues rockowy, promujący swą debiutancką płytę, The BL Blues Band. Będzie też coś dla nastoletniej publiczności, duet Natalia Szroeder i Liber, czyli mariaż popu z hip-hopem, a główną gwiazdę wieczoru poprzedzi wokalno-taneczny show MDK-DŚT.
Dżem oficjalnie obchodzi w tym roku 35-lecie, jednak początki zespołu sięgają jeszcze roku 1973, a pod obecną nazwą grał już 40 lat temu. Pomimo tego, że w składzie grupy nie ma już od wielu lat charyzmatycznego wokalisty Ryszarda Riedla (1956-1994) oraz klawiszowca Pawła Bergera (1950-2005), to Dżem z ich następcami, w tym wokalistą Maciejem Balcarem, jest wciąż jednym z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. 
Dynamiczny i przebojowy repertuar Dżemu, łączący wpływy bluesa, reggae, country i rocka dobrze sprawdza się zarówno na klubowych koncertach, festiwalach jak i imprezach plenerowych, takich jak Gościniec. Takie utwory jak „Paw”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła”, „Harley mój”, „Jak malowany ptak”, „List do M.” czy „Chleb z dżemem” zna kilka pokoleń Polaków, a mieszkańcy Łomży i jej okolic będą mogli ich posłuchać już w piątek 18 lipca.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski, Elżbieta Piasecka-Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę