Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Nikt nie poparł prezydenta

Nawet jeden radny z Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego nie zagłosował za zgłoszonym przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza wnioskiem o zwiększenie w mieście liczby koncesji alkoholowych. W trakcie posiedzenia ujawniono, że przedstawiany jako inicjujący sprawę listem Tesco z podpisami ok. 900 mieszkańców, w dużej części zawiera podpisy osób spoza Łomży, a zdarzają się nawet podpisy nieletnich. Maciej Głaz, przewodniczący Komisji mówił, że po PESEL-ach dopatrzył się tam kilkunastu takich osób. Dziś tematem ma zająć się Rada Miasta. Komisja negatywnie zaopiniowała proponowane zmiany i będzie zalecała radnym odrzucenie pomysłu zwiększenia w mieście liczby koncesji alkoholowych.

Przypomnijmy 1 lipca do radnych Łomży został wysłany wniosek prezydenta o zwiększenie liczby koncesji alkoholowych dla sklepów z 50 do 100 i dla „barów” z 65 do 100. Pod wnioskiem do Rady Miasta o zwiększenie liczby miejsc w których mieszkańcy mogliby kupić lub napić się alkoholu widnieje podpis Beniamina Dobosza, pierwszego zastępcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. Przekonuje on, że „istniejący stan ogranicza zasadę równości i swobodę działania przedsiębiorców na terenie miasta Łomża”. Pisze, że proponowany projekt dotyczący drastycznego zwiększania liczby koncesji „jest realizacja postulatów przedsiębiorców, którzy bezskutecznie ubiegają się o wydanie zezwoleń w ramach limitu od paru lat, popartych petycja kilkuset mieszkańców Łomży”.
Kilka dni po nagłośnieniu sprawy prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oficjalnie odciął się od inicjatywy „zwiększenia w mieście liczby sklepów z alkoholem!” W specjalnym oświadczeniu rozesłanym do mediów napisano, że sprawę zaczął wniosek firmy TESCO, do którego dołączonych zostało prawie 1000 podpisów poparcia mieszkańców miasta, po czym „Rada Miejska zleciła podjęcie odpowiednich działań w tej sprawie przez służby Prezydenta”. 
Tesco od chwili powstania zabiega o wydanie koncesji na handel alkoholem. Decyzje, w którym prezydent przyznawał mu koncesję już trzy razy uchylało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży dopatrując się w działaniach prezydenta naruszenia prawa lokalnego. 
W liście z wyjaśnieniami prezydenta podnoszony jest także ten argument: „powiększenie liczby koncesji alkoholowych do poziomu porównywalnego z miastami sąsiednimi o podobnej liczbie mieszkańców (w Suwałkach (105), Ełku (110), Ciechanowie (140) i Ostrołęce (65) – dop.red.) pozwoliłoby również rozwiązać problem braku dobrych, wymiernych kryteriów wyboru lokalizacji koncesyjnych i zapobiegać podejrzeniom o nieobiektywny sposób ich przydziału.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę