Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Festiwalowa galeria talentów

– Zawsze mam nadzieję, że jak młodzi artyści przyjeżdżają na nasz festiwal i biorą udział w koncertach, to cały świat stanie przed nimi otworem i czeka ich ogromna kariera! – podkreśla Jacek Szymański, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W sobotę w Galerii Veneda zaprezentowali się więc najmłodsi uczestnicy festiwalu, zespół Tangrasso Quintet z Gdańska, z wywodzącymi się z Łomży skrzypaczką Bogumiłą Dąbrowską i akordeonistą Piotrem Komorowskim. Wystąpili też wokaliści Regionalnego Ośrodka Kultury z Agnieszką Żemek-Pawczyńską na czele oraz festiwalowe gwiazdy: Jacek Szymański, Dariusz Wójcik i zaskakujący skład trzech tenorów.

Złożony ze studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zespół Tangrasso Quintet przygotował na tegoroczny festiwal Drozdowo – Łomża specjalny program „Cztery pory roku w Buenos Aires”, złożony z utworów Astora Piazzolli i Carlosa Gardela. Zanim żywiołowe tanga zabrzmiały w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Drozdowie, młodzi muzycy wykonali kilka z nich w Galerii Veneda. Filarami zespołu są absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży: debiutująca na festiwalu Bogumiła Dąbrowska i  występujący na nim już po raz trzeci, Piotr Komorowski. 
–  Grało nam się bardzo fajnie, chociaż akustyka jest tutaj nienajlepsza i nie słyszeliśmy się nawzajem – mówi Piotr Komorowski. –  Zawsze bardzo miło wspominam ten festiwal, bo za każdym razem moje występy były dobrze odebrane przez publiczność, jest tu miła atmosfera i dlatego lubię tutaj występować. Staram się urozmaicić te występy tak, żeby co roku proponować publiczności coś jeszcze ciekawszego!
– Jestem wręcz przejęta tą miłą atmosferą i podejściem publiczności, a występowanie w pobliżu domu jest takim głębokim przeżyciem! – dodaje Bogumiła Dąbrowska, niedawno oklaskiwana już w Łomży w czasie koncertu z Filharmonią Kameralną na jubileuszu 400-lecia jej szkoły, I LO im. Tadeusza Kościuszki.
Publiczność w holu galerii zachwycili też Dariusz Wójcik, który z towarzyszeniem Tangrasso Quintet wykonał „Hava Nagila” oraz Jacek Szymański, do którego w trakcie śpiewania dołączyli Romuald Spychalski i Marek Szymański. Trzech tenorów zaśpiewało, owacyjnie przyjętą przez publiczność, neapolitańską pieść „O sole mio”. Gorąco przyjęto też występ duetu Agnieszka Żemek-Pawczyńska / Grzegorz Sekmistrz w piosenkach Kabaretu Starszych Panów. Były też konkursy muzyczne dla dzieci, a dwugodzinną imprezę zakończyły występy członków Studia Wokalnego ROK: Damiana Śliwińskiego, Kamila Kowalczyka, Katarzyny Borkowskiej, Wiktorii Perzanowskiej i Magdy Cwaliny. 
– Festiwal jest przygotowywany cały rok, ale na co dzień pracujemy też z młodzieżą i dziećmi już od trzeciego roku życia – podkreśla Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury i organizator imprezy. – Dlatego jest to okazja, żeby te osoby pokazały się na festiwalu, zetknęły się z artystami już ukształtowanymi. Wczoraj w Nowogrodzie z Dariuszem Wójcikiem wystąpili tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego Akat Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego, a dziś w Galerii Veneda zaprezentowali się nasi wokaliści, podopieczni Marka Żemka i Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej, która też zresztą zaśpiewała.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę