Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Maturalny dzwonek

Dziś mija termin, w którym maturzyści, którym na majowych egzaminach powinęła się noga tylko z jednego przedmiotu, mogą złożyć oświadczenia o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej. Jak przypomina przeprowadzająca matury Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, oświadczenia takie składa się w szkole macierzystej. W samej Łomży takie oświadczenia powinno złożyć około 300 osób.

Przypomnijmy tegoroczna matura wypadła bardzo słabo. Z danych udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży wynika, że w województwie podlaskim, podobnie było także w całym kraju, majowy egzamin dojrzałości zdało tylko 73% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Dokładnie co czwarty maturzysta oblał matematykę na poziomie podstawowym. Zdecydowana większość tych, którzy „polegli” ma maturze egzaminu nie zdało z jednego przedmiotu i teraz mają prawo do poprawki w sierpniu. OKE podaje, że w całym województwie uprawnionych do tego egzaminu jest 1 942 maturzystów. Aby jednak móc pisać poprawkę najpóźniej dziś muszą oni w swojej szkole złożyć specjalne oświadczenie, że chcą przystąpić do poprawki.
Maturalna poprawka zaplanowana jest na 26 sierpnia (wtorek), godz. 9.00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę