Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

W poniedziałek drogowcy wchodzą na Plac Kościuszki

W poniedziałek, 7 lipca, rozpocznie się przebudowa ronda na Placu Tadeusza Kościuszki, a później – prawdopodobnie pod koniec lipca - także fragmentu ulicy Wojska Polskiego, którymi przez Łomżę prowadzi droga krajowa nr 61. Prace mają potrwać do września i będą wiązał się z dużymi utrudnieniami w ruchu, bo drogowcy będą pracować „pod ruchem” także ciężkich tirów, które szklakiem Via Baltica jadą przez Łomżę do i z państwa nadbałtyckich, a GDDKiA nie zgodziła się aby na czas remontu pojechały one objazdem przez Białystok. Ratusz właśnie poinformował jak ma przebiegać remont i już teraz przeprasza za utrudnienia jakie w związku z pracami będą czekały kierowców i prosi o cierpliwość i wyrozumiałość.

Jak przekazuje Łukasz Czech pierwsze prace drogowcy z firmy BIK Projekt będą wykonywali na wewnętrznej jezdni ronda na Placu Kościuszki. Cały ruch w tym czasie zostanie skierowany na jego zewnętrzny pas. Po wykonaniu tych robót ruch zostanie przeniesiony na wewnętrzną jezdnię, zaś remont będzie prowadzony na zewnętrznym pasie. W obu przypadkach wjazdy i zjazdy ze wszystkich dróg dojazdowych zostaną zachowane. Jedynie na czas rozkładania mas bitumicznych, najpierw na 2 dni zamknięte zostaną wloty na rondo z Alei Legionów (proponowany objazd ulicami Polową i Wojska Polskiego), ul. Długiej i Rządowej (zachowana zostanie możliwość skrętu w ul. Zjazd), zaś cały ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po części ronda od strony ul. Pięknej. Następnie, również na okres 2 dni, zamknięty zostanie wlot na rondo z ulicy Pięknej, zaś cały ruch zostanie przeniesiony na odcinek ronda od strony starego miasta.
Prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca, już po zakończeniu wszystkich prac na rondzie Kościuszki, rozpocznie się remont odcinka ul. Wojska Polskiego od ronda za skrzyżowanie z ul. Polową. Ratusz podaje, że zostanie on podzielony na maksymalnie 200-metrowe fragmenty, gdzie prace będą prowadzone na jednej jezdni, zaś ruch wahadłowo będzie odbywał się po drugim pasie i będzie sterowany ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Tutaj prace potrwają do końca sierpnia.

Inwestycja będzie polegała m.in. na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej, wymianie pełnej podbudowy, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, przebudowie chodników i zjazdów oraz regulacji wraz z naprawą studzienek kanalizacyjnych. Jej koszt wynosi ponad 1,3 mln zł. 

Łukasz Czech przypomina też, że Prezydent Łomży wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o zgodę na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu ulicy Wojska Polskiego i ronda T. Kościuszki i wyznaczenie objazdów po drogach zewnętrznych poza granicami miasta. GDDKiA odmówiła jednak wyznaczenia tego typu objazdów wskazując na roboty drogowe prowadzone w Białymstoku i okolicach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę