Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Listy w szkołach (przyjętych i zwalnianych)

W środę szkoły ponadgimnazjalne w Łomży ogłosiły listy przyjętych do klas pierwszych po elektronicznym naborze. Ci, którzy znaleźli się na listach do poniedziałku do godz. 15.00 mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Ci, dla który miejsc zabrakło powinni się rozglądać za inną szkołą. Sporo jest jeszcze wolnych miejsc w miejskich szkołach na Zielonej, w Mechaniaku, Ekonomiku i Wecie. Całkowicie zrezygnowano natomiast z prowadzenia naboru do klas pierwszych w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych i to zarówno w technikum jak i zawodówce.

Problemów z naborem uczniów nie miano w najlepszych ogólniakach. W I LO im. Tadeusza Kościuszki na 170 miejsc zapisało się 230 osób. Niemal identycznie wyglądała sytuacja w II LO im. Marii Konopnickiej. W III LO przy ul. Senatorskiej kandydatów wskazujących tę szkołę jako szkołę „pierwszego” wyboru było mniej niż miejsc, ale „drugi” wybór sprawił, że nie ma tu na razie żadnych wolnych miejsc. 
Wolne miejsca pozostały natomiast w zespołach szkół - na Zielonej, w Mechaniaku, Ekonomiku i Wecie. Wolne miejsca są zarówno w tutejszych liceach, klasach techników, jak i zawodówkach. 
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 jest jeszcze 28 miejsc w 2 klasach ogólniaka, 23 miejsca w 3 klasach technikum i 30 miejsc w 3 klasach ZSZ. 
W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 jest 8 wolnych miejsc w ogólniaku, 2 w techniku „teleinformatyk” oraz niemal 30 miejsce w zawodówkach: mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych.      
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 dysponuje 13 miejscami w liceum ogólnokształcącym oraz 5. w technikum w klasie „handlowiec”.     
Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7    w czterech klasach technikum ma jeszcze prawie 70 wolnych miejsc.
Po kilka wolnych miejsc jest także w trzech „akademickich”, niepodlegających bezpośrednio pod samorząd miasta,  szkołach w Łomży.  Akademickie Liceum Ogólnokształcące ma 5 miejsc Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna 8 w technikum informatycznym, a Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące 10 w klasie I A.     
Szerokim wachlarzem wolnych miejsc dysponują szkoły Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy, oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego, które zbiera klasę w technikum usług fryzjerskich.     

Drzewnej już nie będzie?
Warto zwrócić uwagę, że niemal we wszystkich tych zespołach szkół zdecydowano o „likwidacji” kilku klas na które  pierwotnie prowadzone były nabory. Najgorzej jednak wygląda sytuacja w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, gdzie całkowicie zrezygnowano z prowadzenia naboru  i to zarówno w technikum jak i zawodówce. 
Jak podaje Anna Sobocińska z Urzędu Miejskiego w Łomży w związku z taką sytuacją w szkole tej 5 nauczycieli, na podstawie artykułu 20 Karty Nauczyciela, już otrzymało wypowiedzenia umów o pracę. W całym mieście takich wypowiedzeń było 6. 
Znaczenie więcej nauczycieli w nowym roku szkolnym będzie miało ograniczenia etatów – czyli mniej niż 18 i więcej niż 9 godzin lekcyjnych tygodniowo. Wstępne szacunki ratusza mówią, że może to być około 50 osób.  
- Ostateczna liczba będzie znana po zakończeniu naboru, czyli po 10 lipca – mówi Anna Sobocińska.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę