Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Bociania Akcja

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji łomżyńskich strażaków udało się odbudować gniazdo bocianie, które zostało zniszczone po deszczowej nocy z 30 czerwca na 1 lipca w Starej Łomży p.sz. Ciężkie gniazdo namokło wodą i konar drzewa, na którym było usadowione złamał się a gniazdo z pisklętami runęło na ziemię.

Z czterech młodych bocianiątek jeden zginął na miejscu, a trzy z niewielkimi obrażeniami zostały przewiezione do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi celem konsultacji weterynaryjnej i rehabilitacji po upadku. Kontuzjowane bocianięta zostaną w Drozdowie pod czujną opieką pracowników ŁPKDN. Dzięki właścicielom posesji  państwu Bednarczykom i życzliwym sąsiadom przy pomocy strażaków gniazdo wróciło na miejsce.   Jeszcze nie odjechał wóz strażacki, a bociany już je poprawiały. Pozostanie tam do końca sezonu, a w przyszłym roku na nowym słupie zamontowana zostanie nowa platforma i bociany będą spokojnie mogły dalej wyprowadzać lęgi jak to czyniły od ponad pięćdziesięciu lat. 
Anna Makowska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę