Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Choroba atakuje dzieci

Główne zdjęcie
źródło: WSSE Białystok

Aż 65 dzieci zachorowało w czerwcu w województwie podlaskim na wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. To niemal pięć razy więcej niż we wszystkich pozostałych regionach kraju i aż 11 razy więcej niż w całym zeszłym roku. Najwięcej zachorowań zdiagnozowano w Białymstoku, oraz w podbiałostockim Wasilkowie i Czarnej Białostockiej.

Lekarze i pracownicy sanepidu uspokajają, że choroba ma przebieg łagodny i nie ma powodów do paniki. Na wirusowe zapalenie opon mózgowych chorują najczęściej małe dzieci i młodzież. Choroba rozprzestrzenia się drogą pokarmową i kropelkową. Objawy zapalenia opon są bardzo podobne do zatrucia lub grypy. Występują nudności, wymioty, bóle głowy. Leczenie to hospitalizacja, która trwa do dwóch tygodni. 

Do zapalenia może dojść w wyniku zakażenia wirusami świnki, odry, grypy, opryszczki. Do choroby dochodzi w momencie, gdy zapalenie spowodowane wirusami obejmie tkanki opon mózgowych, a czasem również części mózgowia i rdzenia kręgowego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę