niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Malarski świat

13-letnia Małgosia Borkowicz, z pracowni plastycznej MDK – DŚT, zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do utworów Marii Konopnickiej”. Na konkurs organizowany przez Muzeum w Żarnowcu Małgosia wysłała wysłała namalowaną na jedwabiu ilustrację do wiersza „Pszczółki”. W nagrodę otrzymała tablet i zestaw książek z twórczością Marii Konopnickiej.

Małgosia Borkowicz z nagrodami
Małgosia Borkowicz z nagrodami
Nagrodzona praca Małgosi Borkowicz
Nagrodzona praca Małgosi Borkowicz

To nie jedyny czerwcowy sukces podopiecznych Anny Bureś z pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Szczęście dopisało także Poli Grzech (12 lat), która zdobyła nagrody za ilustrację do wiersza Jana Brzechwy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój Brzechwa” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie.
Obie młode artystki są uczestniczkami  zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś w pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. 
Dziś każdy tu może spróbować swoich sił. W ramach „Lata w mieście” pracownia organizuje plener malarski dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik otrzyma brystol, pędzle i farby do malowania lub węgiel.... Na wszystkich chętnych czekamy w umówionych miejscach i określonym czasie:
30 czerwca (poniedziałek)  w godzinach od 10 – 14 malujemy na Starym Rynku 
1 lipca (wtorek) w godz. 10 – 14 malujemy na bulwarach 
2 lipca (środa) w godz. 10 – 14 malujemy na Górze Królowej Bony 
3 lipca (czwartek) w godz. 10 – 14 malujemy na Grobli Jednaczewskiej 
4 lipca (piątek) w godz. 10 – 14 malujemy na bulwarach 

Więcej informacji w MDK-DŚT w Łomży, ul. Woj. Polskiego 3 lub telefonicznie 86 216-32-26.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0