Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Najpiękniejsza krowa wystawy bydła hodowlanego

Fregata Osa z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach została uznana za najpiękniejszą w Polsce krowę mleczną podczas VIII Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w Szepietowie. Taki sam tytuł superczempionki wśród jałówek międzynarodowe jury przyznało Ginie, a w kategorii krów kolorowych - Mimozie rasy jersey.

Ponad 200 rolników prezentujących ponad 800 sztuk zwierząt hodowlanych bierze udział w wystawie w Szepietowie.
To \"multiimpreza\" - mówi o niej dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Jan Zalewski.

Poza najbardziej prestiżową VIII Ogólnopolską Wystawą Bydła Hodowlanego, to także XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, II Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych i prezentacje I Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców.

To na ringu agroareny i w pawilonie wystawowym, natomiast na terenach wystawowych ośrodka swoją ofertę prezentuje kilkuset wystawców nie tylko z branży rolniczej i około rolniczej.

Na najdłużej istniejącej, wystawie regionalnej, ocenie komisji poddano konie, owce i drób - z powodu przypadków afrykańskiego pomoru świń zrezygnowano w tym roku z prezentacji trzody chlewnej.

Natomiast na wystawie bydła swoje krowy i jałówki pod ocenę komisji odważyło się poddać zaledwie kilku hodowców z województwa podlaskiego.

Gros nagród zdobyły zwierzęta przywiezione do Szepietowa z dużych hodowli - Ośrodków Hodowli Zarodowej i stadnin z Wielkopolski i Małopolski.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę