Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Co czwarty oblał maturę

Główne zdjęcie
źródło: OKE Łomża - wstępna informacja o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2014 roku w województwie podlaskim

Co czwarty tegoroczny absolwent szkoły ponadgimnazjalnej nie zdał matury. Tak wynika z danych udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży po sprawdzeniu majowych egzaminów dojrzałości. Zdało je tylko 73% przystępujących. Najlepiej – tradycyjnie wypadły ogólniaki – gdzie matury nie zdało „tylko” 17% uczniów, w technikach oblał niemal co drugi (46%), a w liceach profilowanych ponad połowa (52%).

Do wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2014 roku na terenie województwa podlaskiego przystąpiło 10793 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Z tej grupy maturę zdaąło i świadectwa otrzymało 7 865 czyli 73% zdających. Reszta egzaminów nie zdała.
Najwięcej maturzystów „poległo” na matematyce. Egzamin z tego przedmiotu zdało tylko 75% przystępujących. 9% maturzystów oblało język angielski, 7% język polski.

1942 maturzystów z województwa podlaskiego, czyli 18% wszystkich tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, będzie mogło przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Blisko tysiąc osób, jeśli będzie chciało uzyskać maturę, do egzaminu będzie musiało podejść jeszcze raz za rok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę