Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

27 wątków w śledztwie w sprawie oświadczeń wicewojewody Dzierzgowskiego

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego - poinformowała PAP. Sprawę do prokuratury skierowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które po kontroli oświadczeń pochodzącego z Łomży wicewojewody i szefa ludowców w województwie, podejrzewało, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa podania w nich nieprawdziwych informacji oraz składania nierzetelnych wniosków o uzyskanie kredytów i pożyczek bankowych.

Jak podała prokuratura w Olsztynie białostocka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego doniesienie do prokuratury „o popełnieniu przestępstwa” złożyła 30 maja. Dokumenty najpierw trafiły do prokuratury w Białymstoku, ale ta w obawie przed możliwymi posądzeniami o stronniczość wyłączyła się ze sprawy, która ostatecznie trafiła do Olsztyna.
Prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie informował, że  materiały dotyczące sprawy trafiły tu 9 czerwca. Teraz, jak podała Polska Agencja Prasowa, po analizie tych materiałów Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zdecydowała o wszczęciu, z czwartkową datą (26 czerwca 2014r.), śledztwa. 
- „Wątków, które dały podstawę do wszczęcia (śledztwa), prokurator referent wyodrębnił 27” - powiedziała PAP zastępca szefa tej prokuratury Aneta Maślany-Golańska.
PAP podaje, że prokurator zastrzegła, że trudno przesądzić, czym śledztwo zakończy się. Dodała, że nie wcześniej, niż za trzy miesiące będzie można mówić o jakichś ustaleniach.
PAP podaje, że wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski, w rozmowie z jej dziennikarzem, powtórzył to, co mówił też wcześniej, że nie zna szczegółów tej sprawy ani okoliczności skierowania przez CBA wniosku do prokuratury, poza doniesieniami prasowymi na ten temat.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę