Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mały Karolek potrzebuje jeszcze pomocy

W piątkowe popołudnie prosiliśmy Państwa o pomoc w „zorganizowaniu” koncentratora tlenu - specjalistycznego urządzenia medycznego - dla ciężko chorego małego Karolka. Już kilka minut po opublikowaniu tekstu do redakcji zadzwoniła osoba, która posiada takie urządzenie i chciała je bezpłatnie udostępnić Karolkowi. Radość była wielka, ale niestety okazało się, że oferowane urządzenie nie jest przenośne i potrzebuje stałego podłączenia do prądu. Gdy wyłączą prąd niestety będzie bezużyteczne, a rodzice bezsilni...

Karolek przyszedł na świat 1 kwietnia. Po porodzie rodzice dowiedzieli się, że jest bardzo poważnie chory. Zidentyfikowano u niego zespół Edwardsa. To rzadka choroba genetyczna, która bardzo często doprowadza do samoistnego poronienia na początku ciąży, ale jeśli dziecko się narodzi, zmaga się z wieloma schorzeniami, ponieważ choroba jest przyczyną wielu nieprawidłowości rozwojowych. Karolek ma także wady serca. 
- Nie będzie operacji ze względu na tę pierwszą chorobę, która jest tak poważna, że mój synek może umrzeć dzisiaj, za miesiąc, albo za kilka lat – mówi zrozpaczona mama.  
Kilka dni po urodzeniu dziecko trafiło na tydzień do Centrum Zdrowia Dziecka, po czym wróciło do łomżyńskiego szpitala, a od 11 czerwca jest w domu. Jest pod stałą opieką lekarzy i pielęgniarek z białostockiej fundacji „Pomóż im”. Koncentrator tlenu, dzięki któremu Karolek wciąż żyje wymaga stałego zasilania. Rodzice obawiają się sytuacji awaryjnej, w której w mieszkaniu zabraknie prądu. Nawet jeśli przerwa w dostawie energii potrawa tylko kilka czy kilkanaście minut, Karolek będzie skazany na śmierć. Rozwiązaniem byłoby wykorzystywanie urządzenia mającego swoje niezależne zasilanie, jest ono jednak bardzo drogie. Jego zakup przekracza możliwości finansowe rodziny, której nie stać także na zakup agregatu prądotwórczego, który mógłby się automatycznie włączyć, gdy zabraknie w mieszkaniu prądu i utrzymać ciągłą pracę koncentratora tlenu. Po pierwszym apelu o pomoc dla karolka otrzymaliśmy wiele sygnałów z propozycjami wsparcia. Dziś po raz kolejny w imieniu jego rodziny prosimy o pomoc.

Osoby, które byłyby w stanie pomóc Karolkowi i jego rodzinie proszone są o kontrakt z redakcją - tel. 862190700, lub e-mail: biuro@4lomza.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę