Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Tydzień przebojów i niespodzianek

Od piosenek Mieczysława Fogga do tang Astora Piazzolli. Poezja Karola Wojtyły, recitale organowe, koncerty muzyki polskiej i poważnej. Opera komiczna „Don Pasquale” oraz festiwalowa gala w Drozdowie – to tylko niektóre z punktów programu rozpoczynającego się sobotę 28 czerwca XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Tegoroczny Festiwal to aż 20 koncertów w 13. miejscowościach.

od lewej: Lech Szabłowski - starosta łomżyński, dr Jacek Szymański - dyr. artystyczny Festiwalu, Jacek Piorunek - członek zarządu województwa, Jarosław Cholewicki - dyr. ROK Łomża, Anna Archacka - dyr. Muzeum Przyrody w Drozdowie.
od lewej: Lech Szabłowski - starosta łomżyński, dr Jacek Szymański - dyr. artystyczny Festiwalu, Jacek Piorunek - członek zarządu województwa, Jarosław Cholewicki - dyr. ROK Łomża, Anna Archacka - dyr. Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Tradycyjnie uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się w niedzielę w Drozdowie. Tego dnia zaplanowano także pięć innych koncertów w Czyżewie,  Łapach, Jedwabnem, Tykocinie i Łomży. W Czyżewie zagra organista łomżyńskiej katedry Robert Kulesza. Koncerty organowo-wokalne odbędą się również w Łapach i Jedwabnem. W Tykocinie Jacek Szymański i Maciej Gański wykonają koncert muzyki polskiej „Znasz-li ten kraj”, zaś niedzielny maraton koncertowy zakończy w Łomży w Centrum Katolickim przebojowo- rozrywkowym repertuarem zespół Sisi Kucheza pianisty Piotra Łukaszczyka. 
Atrakcji nie zabraknie także w kolejnych dniach Festiwalu. Ciekawym punktem będzie np. poniedziałkowy koncert bawarskiego zespołu Monsters Of Humppa, grającego nie tylko muzykę bawarską czy czeską, ale też zaskakujące wersje popularnych przebojów czy utworów rockowych i hardrockowych.
– W drodze z Łotwy na Bawarię zatrzyma się w Łomży zespół Monsters Of Humppa – mówi Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK Łomża i organizator festiwalu. – W zależności od pogody planujemy jego występ nie tylko przy restauracji Retro, ale też wycieczkę statkiem „Bona” po rzece Narew i mamy nadzieję, że zespół kilka taktów muzyki dętej – ciekawej i sympatycznej – zagra też w okolicach plaży w trakcie tej wycieczki.
Będzie też wydarzenie dla miłośników opery – 3 lipca soliści z towarzyszeniem pianistki Oleny Skrok zaprezentują  „Don Pasquale” Giuseppe Donizettiego.
– To kameralna opera komiczna w trzech aktach, a wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu – zapowiada Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu i jego pomysłodawca. – Uwspółcześnię to przedstawienie w sposób reżyserski i scenograficzny, a ponieważ nie mamy w Łomży sali koncertowej z prawdziwą sceną i zapleczem technicznym, posiłkujemy się wystawiając opery w kościołach, a w tym roku w auli PWSIiP. 
Ciekawie zapowiada się również następnego dnia koncert w Nowogrodzie  „Co nam zostało z tych lat” – wieczór piosenek Mieczysława Fogga w autorskim projekcie Dariusza Wójcika.
– Od pewnego momentu jest renesans popularności muzyki Mieczysława Fogga, chętnie sięgają po nią artyści rozrywkowi – mówi Dariusz Wójcik. -  Stała się ona ponadczasowa i chętnie słuchana, także przez młode pokolenie, bo są nowe aranże tych piosenek.
Nie zabraknie też koncertu młodych talentów „Cztery pory roku w Buenos Aires” w drozdowskim kościele 5 lipca. Złożony ze studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku zespół Tangrasso Quintet, w tym z byłymi uczniami łomżyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, skrzypaczką Bogumiłą Dabrowską  i akordeonistą Piotrem Komorowskim, zagra ponadczasowe tanga Astora Piazzolli. Trwający dziewięć dni festiwal zakończy wielka gala w drozdowskim pałacu w niedzielę 6 lipca, w czasie której artyści biorący udział w festiwalu zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program złożony z popularnych przebojów musicalowych, operetkowych i operowych.
– Warto przychodzić na wszystkie koncerty! – zachęca Jacek Szymański. – Każdy jest innego rodzaju, na każdym jest inna muzyka. Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny, nie ma biletów – zapraszam Państwa serdecznie!

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę