Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Dumni z 10-lecia

Główne zdjęcie
Dr hab. Robert Charmas, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Szanowni Państwo, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży ukończyła dziesięć lat i chociaż jest uczelnią bardzo młodą, trudno wymienić wszystkie sukcesy, jakie osiągnęła placówka. Skoncentruję się wobec tego na tym, co jest fundamentem dobrego kształcenia. Nie posiadamy doświadczenia Uniwersytetu Jagiellońskiego, który powstał w roku 1364, ale wiemy, że wiedza jest konglomeratem praktyki i nauki. Misją, którą od początku realizujemy, jest stymulowanie lokalnego rynku pracy. W 2012 roku Senat uczelni sformułował ją następująco – KSZTAŁCIMY PRAKTYKÓW.

Państwowe wyższe szkoły zawodowe, do których nasza uczelnia się zalicza, skupiają się na dydaktyce, sporadycznie angażują się w badania naukowe. Spośród 36 podobnych uczelni w Polsce poważną działalność naukową prowadzi kilka, a my jesteśmy jedyną, której jako całej jednostce Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych przyznał w ubiegłym roku kategorię "B". Tak wysoka kategoria naukowa to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim możliwość wykorzystywania dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie badań statutowych.  Od kilku lat z własnych środków finansowaliśmy publikacje oraz udział w konferencjach naszych pracowników. Od września 2013 roku jesteśmy w grupie uczelni, które dostają dofinansowanie na ten cel.   
Dokonaliśmy także niezbędnych zmian w strukturze organizacyjnej PWSIiP. Utworzyliśmy na uczelni nowy Dział Badań i Współpracy Międzynarodowej, aby pracownicy naukowi występujący o granty europejskie mogli liczyć na pomoc i wsparcie administracyjne ze strony uczelni. W programie Horyzont 2020 na badania naukowe przeznaczono 80 miliardów euro. Takich nakładów na naukę jeszcze w Unii Europejskiej nie było. W najbliższym czasie nasze zespoły badawcze wystąpią o granty w ogłoszonych już konkursach wspomnianego programu. Zamierzamy przygotować merytoryczne wnioski oraz nawiązać współpracę z partnerami zagranicznymi. Plany rozwoju sfery badawczej są związane także z dalszym rozwojem infrastruktury. Służyć ma temu koncentracja badań naukowych w dziedzinach szczególnie ważnych w działalności uczelni, jak np. technologia żywności czy rolnictwo. Kategoria „B” to wynik naszej pracy, podjętej kilka lat temu. Nie ma dobrej dydaktyki bez dobrej nauki – tę dewizę zawsze będziemy powtarzać, a jubileusz uczelni był znakomitą okazją by ją przywołać publicznie. 
Dziękuję za uczestnictwo w uroczystości dziesięciolecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To był prawdziwy zaszczyt gościć w progach naszej uczelni tak znamienitych gości, którzy jednocześnie są naszymi Przyjaciółmi i od lat aktywnie uczestniczą w rozwoju placówki. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości kształci praktyków, współpracuje z szeroko rozumianym środowiskiem gospodarczym oraz samorządowym, prowadzi badania naukowe. To także Wasza zasługa. Dziękujemy za przybycie na jubileusz PWSIiP przedstawicielom władzy duchownej i świeckiej, samorządowcom i reprezentantom władz rządowych oraz służb mundurowych, przedsiębiorcom. Dziękuję naszym Przyjaciołom Rektorom, którzy przybyli na jubileusz z odległych stron Polski. Dzięki Waszej obecności i wsparciu święto uczelni stało się świętem całego naszego środowiska akademickiego. Dziękuję pracownikom dydaktycznym i administracyjnym, którym PWSIiP zawdzięcza sukces. Dziękuję naukowcom, studentom, mieszkańcom i mediom za życzliwość jaką okazujecie uczelni.  Wasza obecność i wsparcie będą dla nas drogowskazem w kolejnych latach funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. 
Anatole France mawiał „Wykształcenie nie oznacza tego, ile się uczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie”. My wiemy po jubileuszu jedno – naszym największym atutem jest Przyjaźń jaką nas obdarzacie. 
Z wyrazami szacunku, 
Dr hab. Robert Charmas 
Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę