Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Zwiedzajmy Łomżę z jelonkiem!

Jelonek wyskakuje z herbu miasta i zaprasza czytelników do wspólnego zwiedzania jego zabytków. Na kolejnym spacerze poznają zarówno ich ciekawą przeszłość, jak i wiele interesujących faktów z historii Łomży. „Spacer z jelonkiem po zabytkach Łomży. Przewodnik nie tylko dla dzieci” to nowa książka redaktor Gabrieli Szczęsnej, która właśnie ukazała się staraniem Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży.

„Spacer z jelonkiem” pięknie zilustrowali łomżyńscy artyści: Teresa Adamowska (opracowanie graficzne) i Jerzy Chaberek (fotografie). Dopełnieniem treści jest także wyklejka w postaci planu łomżyńskiej starówki. 
Książka adresowana jest do dzieci w wieku od lat 10 (rozumiejących daty), ale tak naprawdę to tylko pretekst. W ten nietypowy sposób autorka zachęca do poznawania  historii Łomży przede wszystkim dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, opiekunów.
Ten nietypowy przewodnik z nietypowym przewodnikiem – jelonkiem – może być także wyjątkowym prezentem, nagrodą książkową, gotowym materiałem do wykorzystania na planowanej wycieczce do Łomży. 
Książka, właśnie dotarła z drukarni do wydawcy - Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży. Po raz pierwszy  pokazana i sprzedawana będzie podczas Festynu na Jana organizowanego w sobotni wieczór na bulwarach nad Narwią. Oficjalna promocja książki i spotkanie z autorką planowane jest za tydzień 27 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Długiej 13.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę