Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Białoruskie papierosy w podłomżyńskich piwnicach

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna Białystok

Przejęcie 7 200 paczek papierosów pochodzących z przemytu to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy łomżyńskiego urzędu celnego. Szacunkowa wartość rynkowa kontrabandy wynosi ok. 80 tys. złotych. Handlem nielegalnymi papierosami mieli zajmować się dwaj mężczyźni w wieku 22 oraz 60 lat, którym poza utratą cennego towaru grożą także wysokie grzywny.

Funkcjonariusze Służby Celnej na dwie prywatne posesje weszli po wcześniejszych ustaleniach, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami. W trakcie przeszukań celnicy znaleźli 7200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar przygotowany był do dalszej odsprzedaży i znajdował się między innymi w dwóch piwnicach pod mieszkaniem i w pomieszczeniach gospodarczych.
Papierosy zostały zabezpieczone przez łomżyńskich celników. Jak informuje Maciej Czarnecki rzecznik izby celnej w Białymstoku wobec osób zajmujących się nielegalnym procederem wszczęto sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę