Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

PWSIiP w Łomży zapłaci za staże 272 studentów. Szukają gdzie ich posłać

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży szuka pracodawców do współpracy w ramach unijnego programu płatnych staży studenckich. Projekt zakłada, że trzymiesięczne staże w firmach regionu spędzi połowa studentów pierwszego roku wszystkich kierunków uczelni. - Celem staży jest również podniesienie poziomu praktycznych elementów edukacji zgodnie z potrzebami nowoczesnej gospodarki i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – przekazuje Sebastian Chrzanowski z PWSIiP. - Student poprzez formę stażu ma możliwość nabycia doświadczenia już podczas studiów, co w znacznym stopniu ułatwi mu wejście na rynek pracy.

Na trzymiesięczne staże do pracodawców mają trafić studenci: zarządzania, informatyki, technologii żywności i żywienia człowieka, wychowania fizycznego, kosmetologii, pielęgniarstwa I i II stopnia, automatyki i robotyki, pracy socjalnej, fizjoterapii, filologii angielskiej, dietetyki i administracji. Maja być one organizowane w okresie od 1 kwietnia 2014 roku do 30 czerwca 2015 roku. 
- Głównym celem Projektu jest zwiększenie liczby osób posiadających odpowiednie doświadczenie zawodowe, poprzez możliwość uczestnictwa i ukończenia staży krajowych i zagranicznych dających możliwość zdobycia doświadczenia - przekazuje Sebastian Chrzanowski z PWSIiP. - Projekt zakłada również między innymi: nawiązania bliższej współpracy z pracodawcami krajowymi i zagranicznymi, wzrostu kompetencji miękkich u studentów, takich jak: zdyscyplinowanie, umiejętność komunikowania się w języku obcym, umiejętności pracy zespołowej i w warunkach stresu.

Student zarabia, Unia płaci
Chrzanowski podkreśla, że wynagrodzenie studenta stażysty wypłacane jest ze środków projektu, zatem pracodawca, który zdecyduje się na współprace z PWSIiP nie poniesie kosztów związanych z zatrudnieniem stażysty. Nie ma także obowiązku zatrudnienia studenta po zakończeniu stażu, choć – co podkreśla uczenia – student będzie miał czas aby wykazać pracodawcy, że jest dobrym i potrzebnym mu pracownikiem. 
- Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy i przyjęciem studentów na staż prosimy o informację o liczbie studentów jaką jesteście Państwo w stanie przyjąć oraz preferowanym kierunku studiów stażysty – zachęca Sebastian Chrzanowski. 
Zgłoszenia można przekazywać na adres e-mail: schrzanowski@pwsip.edu.pl, lub bezpośrednio w Biurze Karier Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży 
ul. Akademicka 1, pok. B2.17. 
W przypadku zgłoszenia się większej liczby Pracodawców niż przewidywana liczba studentów, o wyborze danego Pracodawcy decyduje Kierownik projektu biorąc pod uwagę możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego, nabycie praktycznej wiedzy, wzmocnienie możliwości zatrudnienia oraz indywidualne predyspozycje studenta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę