Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowy prezes PKS przywraca „starego” rewizora

Jacek Karwowski wróci do pracy w PKS Łomża. Zwolniony przez poprzedniego prezesa spółki były rewizor, który ujawnił aferę paliwową, zawarł w sądzie ugodę z nowym prezesem PKS Łomża. I choć szczegóły ugody zostały, na wniosek stron utajnione, wiadomo, że Karwowski niebawem ma wrócić do pracy.

Wiosną 2012 roku na portalu 4lomza.pl opublikowaliśmy serię filmów nagranych w połowie 2011 roku ukrytą kamerą na stacji paliw w kolneńskiej placówce łomżyńskiego PKS-u. Filmy wskazywały, że kierowcy paliwo tankują nie tylko do baków autobusów, ale także do kanistrów, a nawet baków prywatnych samochodów. Kamerę w tajemnicy przed kierowcami zamontowano na polecenie ówczesnego prezesa PKS Łomża Adama Wykowskiego. Gdy po naszych publikacjach wybuchła „afera paliwowa”, prezes PKS-u twierdził że żadnych kradzieży nie było i że o filmikach dowiedział się dopiero na początku 2012 roku gdy nagrania przesłano mu z Urzędu Marszałkowskiego. Płytę z nagraniami marszałkowi przekazał właśnie Jacek Karwowski. Jeszcze w grudniu 2012 roku Karwowski, po żądaniach kierowców, dyscyplinarnie został zwolniony z pracy. W tym roku Sąd Okręgowy w Łomży prawomocnym wyrokiem uznając dyscyplinarke za bezprawną przywrócił go do pracy w sekcji rewizorskiej PKS ŁOmża. Gdy tylko Karwowski wrócił prezes wprowadzając reorganizację ponownie go zwolnił. I dziś na wokandę Sadu Rejonowego trafiła sprawa tego zwolnienia. Już na wstępie obie strony – Jacek Karwowski i nowy prezes PKS Łomża Grzegorz Rytelewski (prezesem jest od 29 maja) oznajmili, że zawierają ugodę. Jej szczegóły na ich wniosek zostały utajnione, ale sentencja jest jawna – zwolniony z pracy Jacek Karwowski ma wrócić do firmy.
- Bardzo się cieszę z takie obrotu sprawy – mówił już po zawarciu ugody Karwowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę