Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wielokulturowe podwórko nad Narwią

Główne zdjęcie
Pierwszy Dzień Uchodźcy w Łomży - czerwiec 2011 rok

Będą warsztaty: budowy latawców i zabawek afrykańskich, gier planszowych, bębniarskie i capoeira. Będą bańki mydlane, kreda i okazja do malowania po chodnikach, kartkach, czy twarzach. Będzie też namiot kulinarny z przysmaki kuchni kaukaskiej, „Strefa WolnoSłowa” i „Żywa Biblioteka”. Fundacja Ocalenie w sobotę już po raz czwarty organizuje Łomżyński Dzień Uchodźcy, w trakcie którego chce pokazać jacy naprawdę są mieszkający także obok nas obcokrajowcy.

Tym razem miejscem gdzie rozbite zostanie Wielokulturowe Podwórko będą bulwary łomżyńskie.
- W trakcie Dnia Uchodźcy Fundacja Ocalenie przewidziała szereg atrakcji zarówno dla starszych
jak i młodszych uczestników i uczestniczek. Na wielokulturowym podwórku wypoczywając będzie można zapoznać się z grami i zabawami z całego świata – zapowiada Kamil Kamiński.
W trakcie pikniku będzie można wziąć udział np. w warsztatach budowy latawców, które w Chinach budowane już były 2500 lat temu, czy podpatrzeć jak powstają Galimoto - poruszających się pojazdów z drutu - czyli  kenijskich zabawek recyklingowych. Wraz z Korzennym Warsztatem Muzyki będzie można wrócić do źródeł muzyki, jej pochodzenia i jej pierwotnych form. 
To i jeszcze dużo więcej okazji do zabawy ma sprawić, że mieszkańcy Łomży wyjdą z domów i mieszkań, przyjdą nad Narew, będą bawić się, poznawać także inne kultury, nacje i osoby które je tworzą. A jak już poznają, to przestaną się obawiać... 
- Dzięki Fundacji Ludoteka będzie można pograć w gry planszowe. Gry planszowe są pretekstem do organizacji otwartych spotkań, rozmów i pokazania, że wszyscy są ważni i równi – tłumaczy Kamil Kamiński. - Fundacja ma na celu rozwijanie kontaktów i relacji między ludźmi, niezależnie od ich statusu, wieku, wykształcenia i pochodzenia.
W takie działania wpisuje się także Fundacja Strefa WolnoSłowa, która zbiera „historie uchodźców”, czy Żywa Biblioteka, której ideą jest zamiast książek zapewnić możliwość rozmowy z żywym człowiekiem z grup mniejszościowych. W Łomży trakcie Dnia uchodźcy będzie można porozmawiać z mieszkającym w Polsce Algierczykiem, Sudanką, Czeczenką oraz Ormianin.
Wielokulturowe Podwórko nad Narwią ruszy w sobotę o 11.00 i planowane jest do godziny 15.00.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę