czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rekordy mitingu w Łomży

Kilkadziesiąt rekordów życiowych ustanowili zawodnicy startujący w I Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym „Prefbet Śniadowo” Łomża. Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd rywalizowało około 300 lekkoatletów w tym wielu należących do krajowej czołówki. W tej grupie dobrze zaprezentowali się także zawodnicy z miasta, którzy kilka razy stawali na najwyższym podium. Justyna Korytkowska zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zdecydowanie wygrała bieg na 5000 metrów i przy okazji poprawiła o 13 sekund rekord życiowy, który teraz wynosi 16:20.97. - Wspaniale mi się biegło, nawierzchnia na stadionie super, pogoda rewelacyjna, a jeszcze u siebie! - wyrzucała z siebie zziajana i szczęśliwa po biegu Justyna Korytkowska. - Krok po kroku wracam do sił po kontuzji prawej stopy, ale po takim wyniku jestem całkiem zdrowa! To dodaje mi wiary w starcie na mojej koronnej konkurencji 3 000 m z przeszkodami i w biegach na 5 i 10 km, w którym zdobyłam brązowy medal Mistrzostw Polski.

W biegu na 5000 metrów mężczyzn świetnie zaprezentował się Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), który ustanawiając rekord życiowy 14:28.13 zajął drugie miejsce. Rywalizację wygrał Ukrainiec Bohdan Semenovych.
Klaudia Brodowska z LKS Narew Kurpiewski Łomża wygrała rywalizację w skok wzwyż kobiet pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.62cm.
Pochodzący z Łomży Artur Zaczek, wychowanek Jana Kotowskiego z Narew Kurpiewski Łomża, a teraz startujący w barwach OŚ AZS Poznań wygrał rywalizację w biegu na 100 metrów, a czas w jakim to uczynił 10.58 sekundy to jego rekord w tym sezonie. Zaczek był także drugi w biegu na 150 metrów (15.73s) przegrywając jedynie z Karolem Zalewskim, najlepszy obecnie polskim sprinterem, który pokonując dystans w czasie 15.26 s. w Łomży ustanowił swój rekord życiowy.
Rekord życiowy w biegu na 100 metrów kobiet ustanowiła także Diana Piotrowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), a jej czas 12.91 s w klasyfikacji generalnej dał jej trzecie miejsce. Dina wyprzedziła swoją klubową koleżankę Weronik Kulawczyk, która także ustanowiła życiówkę (12.92s.)
Dobrze wypadły zawodniczki LKS Narew Kurpiewski Łomża w skoku w dal. Drugie miejsce zajęła Agata Stypułkowska, a jej wynik 5.19m to także rekord życiowy. Trzecie miejsce podium zajęła Katarzyna Bargielska z wynikiem 4.9m.
Dwa z trzech miejsc na podium zawodnicy tego klubu zajęli także w konkurencji skok w dal mężczyzn. Grzegorz Chmielewski (6.32) był drugi, a Mateusz Konstatny (6.29) trzeci.
W konkurencji pchnięcie kulą kobiet (4kg) trzecie miejsce z wynikiem 12.61m. zajęła Beata Trzonkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża).

Wśród młodzików Rafał Pogorzelski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) wygrał biegi na 1000 metrów (2:50.02) wyprzedzając kolegę z klubu Rafała Sendrowskiego (2:51.51). Wśród młodziczek na tym samym dystansie Aleksandra Matejkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) była trzecia, a jej czas 3:09.43 to jej nowy rekord życiowy. Rekordy życiowe ustanowili także Grzegorz Sokołowski - drugi na 300 metrów młodzików (39.13) oraz Weronika Kulawczyk - trzecia na 300 metrów (42.69).
W biegu na 400 m ppł juniorów młodszych Cezary Rafał Roszkowski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża z czasem 57.55 – rekord życiowy – zajął drugie miejsce.

Podczas mitingu odbył się także bieg na 1000 metrów mieszkańców. Wygrał Daniel Pupek (MOSIR Łomża - 2:45.50) przed Andrzejem Godlewski  (Jedwabne – 2:47.45) i Damianem Kwiatkowski (Jeziorko – 2:52.85)