Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Święto teatru w Łomży rozpoczęte

Główne zdjęcie
Dyrektor festiwalu Jarosław Antoniuk

Spektakl „Opowieść o drzemiącym smoku” łotewskiego Latvia Puppet Theatre rozpoczął 27 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wcześniej sceną Teatru Lalki i Aktora zawładnął królik -sztukmistrz, którego kilkakrotne próby wyczarowania z cylindra festiwalowej statuetki - pegaza zakończyły się w końcu powodzeniem. - Ten festiwal jest już częścią życia mieszkańców Łomży - podkreślał prezydent miasta Mieczysław Czerniawski. - Na pewno będzie to święto dla mieszkańców miasta, a naszym gościom pragnę życzyć, by czuli się jak u siebie w domu! Festiwal Walizka to przede wszystkim spektakle konkursowe. W tym roku o nagrody o łącznej wysokości 12 tys. złotych rywalizuje 13 teatrów z całej Europy, w tym cztery polskie.

Konkursowe spektakle to widowiska zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, nierzadko nagradzane już na innych festiwalach teatralnych. Każdego dnia można będzie oglądać 2-4 przedstawienia, nie tylko w Teatrze Lalki i Aktora, ale też w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich oraz w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Nie zabraknie też „Moje miasto off festiwal“, czyli tak lubianych przez mieszkańców miasta spektakli plenerowych na Starym Rynku. Jeszcze dzisiaj warszawski Teatr Akt zaprezentuje łączące teatr uliczny, pantomimę, spektakl cyrkowy i happening widowisko„In Blue”. Jutro Teatr Woskresienia z Ukrainy wystawi „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa, zaś w piątek odbędą się aż dwa plenerowe wydarzenia: interaktywne widowisko muzyczne „Dźwiękowiązałka” perkusisty i wokalisty Sambora Dudzińskiego oraz „Hamlet” Williama Szekspira w interpretacji warszawskiego teatru Adama Walnego.
O tym, komu jury pod przewodnictwem Lucyny Kozień przyzna Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu dowiemy się w sobotę o godz. 18.00, po zaprezentowanym poza konkursem przedstawieniu „Baśń o rycerzu bez konia”  Teatru Lalki i Aktora.
– Festiwal z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na całym świecie! - mówił jego dyrektor Jarosław Antoniuk. – Z ponad stu zgłoszeń, z różnych stron świata, wybraliśmy i zaprosiliśmy do Łomży 13 teatrów, które prezentują w konkursie bardzo różne widowiska, nie tylko lalkowe, ale też spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo bogaty jest również program off festiwalu– to widowiska, które na pewno zapadną mieszkańcom naszego miasta w pamięci!

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę