Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szajka złodziei aut rozbita

Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami i paserstwem samochodów osobowych na dużą skalę. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze z Lublina, Białegostoku i Warszawy bo na tym terenie miała działać grupa, której centrala znajdowała się w Wołominie. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała od jesieni 2013 roku do 5 czerwca 2014 roku. W tym czasie miała dokonać kradzieży kilkudziesięciu pojazdów. Podkomisarz Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku podaje, że policjanci teraz będą sprawdzać, czy wśród skradzionych przez grupę samochodów były także te które w tym roku zginęły w Łomży. Liczba kradzieży aut gwałtownie wzrosła. Już w maju policjanci podawali, że w tym roku zginęło więcej samochodów niż przez cały ubiegły rok.

W poniedziałek policjanci z Lublina, Białegostoku, Komendy Stołecznej Policji, a także funkcjonariuszy ze Straży Granicznej i białostockiego Urzędu Kontroli Skarbowej weszli do mieszkań i domów w Warszawie i kilku podwarszawskich miejscowości. W złodziejskiej dziupli zabezpieczyli m.in. samochód Mitsubishi Outlander skradziony w Warszawie, części rozłożonych samochodów oraz auta posiadające ślady ingerencji w pola VIN. Podczas akcji zatrzymano osiem osób w wieku od 28 do 45 lat z powiatu wołomińskiego, pruszkowskiego oraz Warszawy. Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie część z nich usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 29-letni Marek B. z Wołomina kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.
Policja podaje, że poszczególni członkowie grupy mieli przydzielone konkretne zadania związane z rozpoznaniem, kradzieżą aut, ich rozkompletowaniem, legalizacją i sprzedażą. 

Już wcześniej policjanci podejrzewali, że kradzione w Łomży i regionie samochody mogą być wywożone gdzieś dalej. Wskazywał na to m.in. fakt, że w krótkim czasie ginęło po kilka aut. W lutym jednej doby zginęły w Łomży aż trzy samochody, w maju z parkingów przed blokami odjechały dwie toyoty. Podobne zdarzenie miało miejsce także na początku roku w Zambrowie gdzie jednej nocy zniknęły trzy samochody.

Szajka złodziei aut rozbita

źródło: KWP Białystok

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę