Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Chory na białaczkę Radek Szulc (+37) nie żyje...

Główne zdjęcie
Radek Szulc

- Może to właśnie Ty będziesz moim „bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą. Będę szczęśliwy, jeśli wiele osób zechce się zarejestrować – tak apelował jeszcze w styczniu Radek Szulc z Łomży, 36-latek chory na raka krwi, dla którego rodzina i przyjaciele z różnych środowisk poszukiwali dawcy szpiku, m.in., podczas całodniowej akcji pod koniec stycznia w Galerii Veneda. - Wszyscy jesteśmy tak rozbici, zmartwieni i smutni, że nie wiem, jak to wyrazić... - mówi Milena Sierzputowska z przedszkola „Mały Artysta”, gdzie pracuje małżonka Zmarłego wczoraj wczesnym popołudniem w szpitalu w Białymstoku. - Tym bardziej jesteśmy przygnębieni, że zaraz po naszej akcji znalazł się dawca dla Radka... Niestety, Radek był za bardzo osłabiony i jego organizm tego nie wytrzymał, ale byłby dumny, bo wspólna akcja pozwoliła znaleźć dawcę innemu człowiekowi...

Każda śmierć przygnębia, jednak ten dramat rodziny Szulców wstrząsnął tysiącami mieszkańców Łomży, i to tym silniej, że Radek – jak pisaliśmy w styczniu - całe życie był zdrowy, nie chodził do lekarzy. Nagle pojawiły się zasinienia na rękach i nogach, zapalenie jamy ustnej, opuchnięte gardło. Jak się okazało, były to objawy raka krwi, dlatego Radek Szulc trafił do  kliniki hematologii USK w Białymstoku, gdzie prawie rok zmagał się z ostrą białaczką. Po chemioterapiach czasami nie miał siły przez kilka tygodni wstać z łóżka, opowiadała jego małżonka. Ale nie poddał się zwątpieniu, bo wierzył, że znajdzie się też dla niego dawca niespokrewniony. I tak się stało, wręcz błyskawicznie szybko, tyle że osłabione morderczą chorobą i kolejnymi chemioterapiami ciało nie wytrzymało.  - O zdrowie dla swego taty modlili się również 11-letni synek i 8-letnia córeczka – wspomina Milena Sierzputowska. - Do społecznej akcji rejestracji dawców szpiku włączyło się wielu ludzi. Myślę, że Radek byłby z nas dumny, bo tamta wspólna akcja pozwoliła znaleźć dawcę innemu człowiekowi... A wyniki przeszczepu, na który w Polsce czeka około 10 000 ludzi, będą znane może za dwa lata... Teraz nasza społeczność musi zrobić wszystko, żeby udzielić wsparcia Magdalenie z dwójką dzieci.

Ciało świętej pamięci Radosława Grzegorza Szulca (+ 37) zostanie wystawione w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej w Łomży dzisiaj od godz. 17. i w środę od godz. 11. Wyprowadzenie na mszę św. pogrzebową do kaplicy św. Józefa odbędzie się o godz. 14., po czym nastąpi pochowanie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej. Radku, pokój Twojej duszy...

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę