środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dobry występ gimnazjalistów łomżyńskich na Mistrzostwach Województwa w LA

Tomek Grajewski i Mateusz Jaskólski z trenerem Dariuszem Szymańskim

Z pięcioma medalami powrócili łomżyńscy gimnazjaliści z Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. Zawody rozegrano na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku i jak przekazują trenerzy poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Najlepiej z łomżan zaprezentował się Damian Brutkowski z PG 8, który w pchnięciu kulą 5 kg z wynikiem 13,56 m zajął pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu podium podczas Mistrzostw gimnazjalistów Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce stawali: Mateusz Tyszka (PG 1), który w rzucie dyskiem 1 kg osiągnął wynik 47,4 m; Aleksandra Matejkowska (PG 6) w biegu na 600m uzyskała czas 1:44,90; oraz Tomasz Grajewski (PG 2), który ten sam dystans pokonał w 1:30,24.
Ostatni medal – za trzecie miejsce w biegu na 2000m – zdobył Mateusz Jaskólski (PG 2) - czas 6:25,45.
Dobrze zaprezentowali się także inni łomżyńscy lekkoatleci: Michalina Gryczewska z PG 2 w rzucie oszczepem (31,94m) zajęła 4 miejsce,  Karolina Olszewska (PG 8) w skoku w dal (4,93m)  była 5. Jakub Sakowski (PG 1) w rzucie oszczepem (44,06) był 6., a  Dominik Mieczkowski (PG 8)  w skoku w dal (5,84m) ósmy.