Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Juwenalia dla wszystkich

Plenerowy koncert zakończył Tydzień Kultury Studenckiej i juwenalia PWSIiP w Łomży. Na występach Boys, Freakin Rudeboys, Letniego Chamskiego Podrywu i After Party bawiło się kilka tysięcy ludzi, wystąpiły też inne składy rockowe i hip-hopowe. Byli wśród nich łomżyńscy raperzy WSN Wiśnia i Poq-e, na co dzień studenci uczelni.

– Odzew ze strony publiczności był bardzo duży, chociaż pogoda początkowo nam nie sprzyjała, obawialiśmy się, że deszcz przepłoszy ludzi, ale niebo się rozchmurzyło! – mówi Olga Kijek, studentka I roku administracji i rzecznik prasowy imprezy.
– Nasze miasto potrzebuje jakiegoś bodźca żeby się pobudziło! – dodaje Justyna, również studentka I roku administracji. – Dlatego staramy się robić coś, co będzie ciekawe, zachęci ludzi do zabawy i wyjścia z domów, a młodzież oderwie od komputerów, żeby wszyscy rozerwali się w miłej atmosferze!

Juwenalia od roku 2008 stały się już jedną z największych imprez kulturalnych w Łomży. Przyciągają zwykle spragnioną rozrywki, sporą publiczność, mimo częstych problemów z pogodą, która również w tym roku dała się organizatorom we znaki.
– Podczas przygotowań, kiedy rozstawialiśmy barierki i montowaliśmy scenę, padał ogromny deszcz i baliśmy się, że przyjdzie mało ludzi, ale frekwencja przerosła nasze oczekiwania - mówi Arkadiusz z  I roku zarządzania. - To fajne uczucie sprawić komuś przyjemność, zrobić coś, co ucieszy tak dużą publiczność!
Występ punkowego Jak 21 z Siemiatycz nie był jeszcze bardzo oblegany, ale na Boys zjawiły się już ogromne tłumy, chętnie wtórujące Marcinowi Millerowi w przebojach, ze sztandarowym „Jesteś szalona”. Występujący po legendzie disco polo Freakin Rudeboys z Ełku mieli więc utrudnione zadanie, ale „przekaz radości i miłości” w rytmach reggae z sekcją dętą stopniowo przyciągał pod scenę coraz więcej ludzi. 
– Gramy reggae bo kochamy tę muzykę!– mówi wokalista Łukasz „Herbik” Herbszt. 
– Dla nas nie ma lepszej nagrody, jak przybywa ludzi pod sceną i gramy coś, co porywa ich do jeszcze większej zabawy – bo my też czujemy się lepiej na scenie i spełniamy się w tym momencie! 
Równie dobrze czuli się na scenie łomżyńscy raperzy. Poq-e, czyli Mateusz Kosiński, student informatyki i automatyki, występował już na juwenaliach w roku ubiegłym. Podobnie jak wtedy wsparł go SMK, a skład dopełnił Nagły. Dynamiczne beaty i improwizowane na poczekaniu teksty nieźle rozgrzały gęstniejącą z każdą chwilą publiczność.  
– Hip-hop w Łomży jest bardzo potrzebny, tylko dostajemy mało szans, żeby się pokazać i to boli! – mówi SMK. – A było widać, jak publika dobrze się bawi, w Łomży jest naprawdę mnóstwo raperów, którzy są na dobrym poziomie, ale dostają za mało szans, żeby się pokazać, albo nie dostają ich wcale! 
– Młodych talentów się nie promuje, tu wszędzie wchodzą w grę układy – dodaje Poq-e. – Wiadomo, są lepsi ode mnie, ale staraliśmy się zagrać jak najlepiej – to jest dobre, że samorząd studencki wziął pod uwagę ludzi, którzy pochodzą z Łomży i dał im szansę!
– Staramy się promować lokalnych muzyków, dlatego po Freakin Rudeboys wystąpili 
Poq-e i WSN Wiśnia, studenci naszej uczelni, supportujący VNM – mówi Justyna z PWSIiP.
Występ WSN Wiśni został przyjęty równie gorąco, jednak wiele osób przybyło na koncert by obejrzeć gwiazdy wieczoru.
– Przyjechaliśmy całą ekipą specjalnie na Letni Chamski Podryw i After Party – potwierdza Krzysiek z Zambrowa. – U nas nie ma za często takich zajefajnych imprez!
–Promując naszą imprezę staraliśmy się dotrzeć do wszystkich okolicznych miejscowości, żeby miała jak najszerszy zasięg – potwierdza Olga Kijek. – Staramy się być dzisiaj takim centrum kulturalnym i zrobić największą imprezę w regionie. Ale juwenalia to nie tylko dzień koncertowy, ale cały Tydzień Kultury Studenckiej z imprezami w Galerii Veneda, których celem było też promowanie naszej uczelni i jej poszczególnych kierunków – chcemy pokazać, że studenci PWSIiP potrafią dużo osiągnąć i zrobić!

Wojciech Chamryk

Fot. Piotr Barbachowski


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę