Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czołówka lekkoatletów jedzie do Łomży

Karol Zalewski, najlepszy obecnie polski sprinter, Młodzieżowy Mistrz Europy na 200 metrów w przyszłym tygodniu w Łomży podejmie próbę bicia rekordu Polski. Sprinter zapowiedział swój udział w I Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym „Prefbetu Śniadowo” Łomża, który w środę, 11 czerwca, rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Zjazd. Tego dnia wstęp na stadion będzie bezpłatny. - Według moich informacji będą to pierwsze zawody lekkoatletyczne tej rangi w Łomży. Spodziewamy się od 200 do 300 zawodników – podkreśla prezes klubu Andrzej Korytkowski.

Podczas łomżyńskiego mitingu lekkoatleci wystartują w sumie w 24 konkurencjach  - kobiety w 11, mężczyźni w 13. 
- Wyniki 7 konkurencji będą liczyć się do Lekkoatletycznego Pucharu Polski i jednocześnie do Ligi Seniorów – mówi Andrzej Korytkowski. - Lista  startowa jest otwarta do poniedziałku. Obecnie mamy ponad 170 zgłoszeń z 4 województw i 13 klubów, ale napływają kolejne zgłoszenia, a zazwyczaj duża ilość zgłoszeń napływa w ostatnich dwóch dniach.  
Wiadomo, że  Łomży wystartują najlepsi lekkoatleci związani z „LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża. Będzie olimpijka Anna Rostkowska (800 m), zdobywca Pucharu Świata w biegach po schodach Piotr Łobodziński (który zadebiutuje na 3000 z przeszkodami), wicemistrz Polski w maratonie Emil Dobrowolski (5000m), wicemistrz Polski w półmaratonie Paweł Ochal (5000m), multimedalistka Mistrzostw Polski Seniorów Justyna Korytkowska (5000m) czy Mistrzyni Polski w półmaratonie Olga Ochal (5000m). 
- Na pewno ciekawy może być bieg na 150m. Karol Zalewski podejmie próbę bicia nieoficjalnego rekordu Polski – mówi Andrzej Korytkowski. - Również na wysokim poziomie będą stały konkurencje 100, 200, 400, 5000m , oszczep i kula 6kg mężczyzn w której wystąpi m.in. Konrad Bukowiecki rekordzista Świata Juniorów młodszych na hali w kuli 5kg, oraz 400, 800, 5000m kobiet.
Na I Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym „Prefbetu Śniadowo” Łomża zaproszeni zostali także biegacze z Kenii (5000m), Ukrainy (400, 800, 5000) i Białorusi (800, 5000), medaliści Mistrzostw Polski, reprezentanci kraju, czołówka polskich oszczepników i wiele innych gwiazd polskiej lekkiej atletyki. 
- Zmagania ich wszystkich będzie zobaczyć w środę (11 czerwca)od godziny 16:00  na stadionie miejskim przy ul. Zjazd 18 w Łomży podczas I Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego  klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej – zaprasza Korytkowski podkreślając, że na imprezę wstęp jest wolny, czyli bezpłatny. - Po biegach na 100m odbędą się biegi na 1000m dla mieszkańców ziemi łomżyńskiej, zgłoszenia do biegów kobiet i mężczyzn na prefbetsniadowo@gmail.com . 

Miting organizuje LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a patronat nad imprezą objął Prezydent Łomży. Sponsorem głównym mitingu jest PPB Prefbet Śniadowo. Zawody sponsorują także Urząd Miejski w Łomży, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy, OSM Piątnica, PHP Agro- Rolnik Śniadowo, Kofisport, Drukarnia Kamil Borkowski. 

Więcej informacji o mitingu na www.prefbetsniadowo.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę