Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

25 lat wolności: Mieczysław Czerniawski

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski (fot. Marek Maliszewski)

25 lat temu był najważniejszym człowiekiem w mieście – I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego wówczas wszechwładnej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dziś też jest najważniejszym człowiekiem w mieście – wybranym w demokratycznych i wolnych wyborach prezydentem Łomży. Mieczysław Czerniawski mówi, że 4 czerwca 1989 roku „to był bardzo szczęśliwy moment w historii Polski”.

Mieczysław Leon Czerniawski (ur. 15 lipca 1948) karierę polityczną i zawodową zaczynał w 1971 roku w Zarządzie Wojewódzkim Związku Młodzieży Socjalistycznej (ZMS). Od 1973 roku był działaczem PZPR i etatowym pracownikiem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łomży. Pnąc się po szczeblach partyjnej kariery był m.in. I Sekretarzem Komitetu Miejskiego PZPR, i sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego, a w 1986 roku został najwyższym szefem partii w ówczesnym województwie łomżyńskim – czyli I sekretarzem KW PZPR w Łomży. Stanowisko piastował do stycznia 1990 roku, czyli do samego końca partii.
Pół roku wcześniej, w tzw. wyborach „kontraktowych” (4 czerwca 1989 roku ), startujący z listy PZPR, ale dopiero po wyborczej dogrywce (18 czerwca), Mieczysław Czerniawski po raz pierwszy został posłem na Sejm. Był nim, z dwuletnią przerwą (1991-93), do 2005 roku.
W grudniu 2010 roku, po wygranych wyborach samorządowych (w „wyborczej dogrywce” pokonał większością głosów 10453 do 6722 Lecha Kołakowskiego (PiS)), Mieczysław Czerniawski (SLD) objął urząd prezydenta Łomży.

210407125521.jpg
Pokrewne (tag): 25 lat wolności

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę