Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Oszust internetowy zatrzymany

Policjanci z Kolna wspierani przez komendę wojewódzka ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Chorzowa, który oferując do sprzedaży na jednym z portali internetowych między innymi wózki dziecięce, foteliki, telefony komórkowe, zabawki dziecięce czy elektronarzędzia oszukał co najmniej 45 osób z całej Polski na około 10 000 zł. Wśród oszukanych był także mężczyzna z Kolna, który za 240 zł kupił wkrętarkę ale zamówionego towaru nie otrzymał.

Kolneńscy policjanci sprawą zajęli się w lipcu ubiegłego roku. Z ich ustaleń wynika, że oszust za „sprzedawane” przez internet przedmioty brał od 100 zł do 700 zł, ale przesyłki nigdy jednak nie trafiały do klientów, natomiast wpłacone za nie pieniądze gromadziły się na koncie mężczyzny. W miniony poniedziałek rano kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zapukali do drzwi mieszkającego w Chorzowie 28-latka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty dotyczące oszustw internetowych, do których – jak przekazuje policja – przyznał się. 
Nadal trwają ustalenia, co do dalszego procederu przestępczego 28-latka. Mieszkańcowi Chorzowa za popełnione czyny grozi do ośmiu lat więzienia.

Policjanci radzą aby kupując w Internecie wykazać się ostrożnością i m.in.: zapoznać się z opiniami o sprzedawcy lub sklepie, umieszczonymi w serwisach i na forach internetowych, sprawdzić, czy sklep ma adres firmy, NIP, REGON, nr KRS, numery te można sprawdzić w ogólnie dostępnych bazach online, oraz porównać ofertę z ofertami w innych sklepach lub aukcjach internetowych. Ta znacznie tańsza od innych powinna wzbudzić większą czujność.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę