Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kredyt na długi... czas

Ponad 20 milionów złotych kredytu chcą władze Łomży. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie banku, który udzieli go miastu. Pieniądze są potrzebna na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie deficytu budżetu miasta w 2014 r.. Dług ma być spłacony do końca 2027 roku.

„Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa dotycząca zaciągnięcia przez Miasto Łomża długoterminowego kredytu w kwocie 20 413 350 złotych na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie deficytu budżetu miasta w 2014 r.” 
Miasto liczy że pieniądze z kredyty będzie mogło wykorzystywać już od 1 sierpnia. 

Zgodnie z ostatnimi dokumentami finansowymi przedstawianymi miejskim radnym zadłużenie miasta na koniec tego roku ma wynieść 115 milionów 913 tysięcy 601 złotych i 97 groszy. 

Władze miasta zakładają jednak, że począwszy od 2015 roku w Łomży nie będą zaciągane już żadne kredyty, dług publiczny ma sukcesywnie maleć, a miasto ma osiągać dodatnie wyniki budżetu, z którym mamy spłacić stare długi. 
Nawet kontrolująca wydatki samorządów Regionalna Izba Obrachunkowa akceptując ten ambitny zwracała uwagę na jego słabostkę – to, jak się wydaje, nadmierny optymizm. Zobacz: RIO o długu Łomży „pozytywnie z uwagą”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę