Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Czas wybrać szkołę

Jeszcze tylko dziś do godziny 15. szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania od uczniów kończących w tym roku gimnazjum. Każdy może wybrać trzy szkoły i samodzielnie określić ich hierarchię – na pierwszym miejscu wskazując klasę w szkole, w której najbardziej chciałby się uczyć. I jak się okazuje na tę chwilę najwięcej chętnych jest w najlepszych miejskich liceach „pierwszym” i „drugim” które jako szkołę pierwszego wyboru wskazało więcej uczniów niż jest w nich miejsc. Ten sam „problem” jest jeszcze tylko w kilku klasach techników w „Mechaniku” i „Ekonomiku”, oraz dwóch oddziałach niepublicznego „akademickiego” ogólniaka przy „Agrobiznesie”. Reszta szkół w mieście ma jeszcze dużo wolnych miejsc.

Złożenie podań jest pierwszym elementem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, która już od kilku lat odbywa się z wykorzystaniem platformy internetowej. Od razu widać na niej jakim zainteresowaniem cieszą się poszczególne szkoły. Tradycyjnie już prym wiodą szkoły z większą renomą. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Bernatowicza uczyć się chce 220 uczniów, przy czym miejsc jest „tylko” 162. Podobnie wygląda sytuacja w II LO im. Marii Konopnickiej przy Placu Kościuszki. Nieco więcej miejsc niż „wskazań” ma III LO przy ul. Senatorskiej – 167 na 210 miejsc. 
Dobrze wygląda sytuacja z naborem w technikach „Mechaniaka” i „Ekonomika”. W pierwszym na 150 miejsc jest już 130 chętnych „z pierwszego wskazania”, a drugim także na 150 miejsc 120. 
Najsłabiej dotychczas wygląda nabór do Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę