Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dwa zadania z budżetu obywatelskiego + trzecie

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski

Modernizacja placu zabaw przy miejskim przedszkolu nr 15 przy ul. Kołłątaja i wymiana nawierzchni alejek w parku między ulicami Prusa, Reymonta i Bema to dwa zadania jakie będą zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Na pierwsze z nich mieszkańcy Łomży oddali 1380, na drugie 1333 głosów. W przeprowadzonym po raz pierwszy w historii miasta projekcie budżetu obywatelskiego o 300 tys zł walczyło 28 projektów wartych ponad 2,2 mln zł. Głosowało na nie w sumie 7077 mieszkańców Łomży w wieku od 16 do niemal 100 lat.

Ewa Sznejder
Ewa Sznejder
Mieczysław Czerniawski i Ewa Sznejder
Mieczysław Czerniawski i Ewa Sznejder

- Chcę podziękować wszystkim, którzy zgłaszali projekty i którzy wzięli udział w głosowaniu na nie – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski. - Przed ogłoszeniem budżetu obywatelskiego były obawy także o to, że inicjatywa ta nie będzie przez mieszkańców zaakceptowana. Stało się inaczej. Dlatego budżet obywatelski na przyszły rok powinien być o wiele większy – dodawał prezydent wskazując wstępnie, że może to być kwota 1 milion złotych. 
Grażyna Czajkowska, obecna na ogłoszeniu wyników głosowania mieszkańców autorka projektu   wymiany nawierzchni alejek w parku między ulicami Prusa, Reymonta i Bema nie kryła radości z wyboru tego zadania do realizacji. 
- Zaangażowali się w to wszyscy i Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa – mówiła Grażyna Czajkowska dziękując za wsparcie – Park został zbudowany jakoś w latach 80-tych i od tego czasu nic tam nie poprawiano. Myśmy praktycznie co roku zgłaszali to do normalnego budżetu miasta, ale pieniędzy zawsze brakowało. Dopiero jak pojawił się budżet obywatelski pojawiła się realna szansa na poprawę.
Zadanie zostało wycenione na około 230 tysięcy złotych. Jak mówi Grażyna Czajkowska to dopiero pierwszy etap rewitalizacji parku, w który kiedyś były place zabaw, ławeczki, stoliczki a nawet fontanna. 

Drugi wskazany przez mieszkańców projekt do realizacji z puli środków budżetu obywatelskiego to modernizacja placu zabaw przy miejskim przedszkolu nr 15 przy ul. Kołłątaja. Jak opisywali autorzy projektu wycenionego przez miejskich urzędników na 75 tys zł - w jego ramach „chcemy doposażyć przedszkolny plac zabaw w nowoczesny sprzęt terenowy, zapewniający przedszkolakom zdrowy rozwój fizyczny oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu liczne grono naszych  dzieci będzie zdrowo się rozwijać i w pełni zaspokoi naturalną potrzebę ruchu. Jednym słowem nasze przedszkolaki będą zdrowsze, sprawniejsze fizycznie, bezpieczniejsze w czasie zabaw na świeżym powietrzu, po prostu szczęśliwsze.”

Oba projekty wyczerpały 300-tysięczną pule środków budżetu obywatelskiego, ale prezydent Mieczysław Czerniawski podkreślał, że zrealizowany będzie także trzeci w głosowaniu mieszkańców (1143) projekt zakupu sceny, na który w środę radni miasta na jego wniosek dali 100 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę