Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ponad 8 mln na rozwój bazy sportowej w województwie

Główne zdjęcie
fot. UMWP w Białymstoku

- Po raz pierwszy udało nam się zaspokoić wszystkie podmioty zwracające się o dofinansowanie – mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, który w imieniu samorządu województwa podpisał umowy z gminami na realizację zadań w ramach „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego”. Limit przyznanych województwu środków z centralnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę lub modernizację obiektów sportowych w tym roku wynosi 8 299 tys. zł. Wśród „obdarowanych” znalazło się m.in. miasto Łomża, ale także gminy Łomża, Nowogród i Radziłów.

Z tegorocznej puli 8,3 mln zł niemal 2,7 mln zł zostało przeznaczone na zobowiązania wynikające z tytułu zawartych umów na dofinansowanie w latach poprzednich, stąd do podziału na nowe zadnia pozostało 5,6 mln zł. Jak przekazuje Urząd Marszałkowski zgodnie z zasadami realizacji „Inwestycji Terenowych” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie dofinansowania zadań ze środków FRKF, kwota środków Funduszu na dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych, nie może być niższa niż 20% kosztu całkowitego zadania inwestycyjnego i nie może przekroczyć 33% wartości kosztorysowej inwestycji określonej w zbiorczym zestawieniu kosztów, zwanej dalej „wartością kosztorysową inwestycji”. Dopuszcza się dofinansowanie do 70% wartości kosztów kwalifikowanych inwestycji realizowanych w gminach w których wskaźnik określający podstawowe dochody podatkowe w przeliczeniu na mieszkańca jest mniejszy lub równy 40% średniej krajowej. I z tej możliwości skorzystała gmina Radziłów. Przebudowa i remont kompleksu sportowego, czyli boiska wielofunkcyjnego w Radziłowie wyceniono na 458,9 tys. zł, a przyznane gminie dofinansowanie 320 tys. zł. stanowi 69,7 % wartości zadania.
Pozostałe gminy otrzymał dotacje w granicach 30% kosztów planowanych inwestycji. I tak miasto Łomża ma podpisało dwie umowy: na dofinansowanie budowy boiska piłki nożnej przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży (wartość kosztorysowa – 1 483,9 tys. zł, dofinansowanie ogółem 474 tys. zł. (31,9%), przy czym w 2014 r. – 30 tys. zł) oraz budowę boiska do piłki nożnej przy SP nr 10 i PG nr 2 w Łomży (wartość kosztorysowa – 1 362 tys. zł, dofinansowanie ogółem 435 tys. zł. (31,9%), w 2014 r. – 100 tys. zł).
To nie jedyne pieniądze jakie na rozwój bazy sportowej trafią w tym roku do Łomży. Prezydent zwrócili się z prośbą o zwiększenie przyznanego już wcześniej dofinansowania do budowy hali sportowej przy II LO i urząd marszałkowski przyznał dodatkowe 200 tys zł.
Gmina Łomża otrzyma dofinansowanie do budowy trzech boisk wielofunkcyjnych przy szkołach podstawowych w Konarzycach, (wartość kosztorysowa 350 tys. zł, dofinansowanie 112 tys. zł. (32 %)), w Jarnutach (wartość kosztorysowa 175 tys. zł, dofinansowanie 56 tys. zł. (32 %)) i w Podgórzu (wartość 350 tys. zł, dofinansowanie 112 tys. zł. (32 %)).
Gmina Nowogród przyklepane ma już dofinansowanie pierwszego etapu przebudowy stadionu w Nowogrodzie, czyli budowę boiska wielofunkcyjnego. Wartość kosztorysowa zadania to 624,3 tys. zł, a przyznane dofinansowanie z FRKF wynosi 200 tys. zł. (32%).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę