wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Gimnazjaliści „z dwójki” zaprezentują się w Zamku Królewskim w Warszawie

Tomasz Dąbrowski, Katarzyna Prokopowicz, Agata Piaszczyńska i Aleks Kowalczyk czworo uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie przedstawi swój projekt „Idea SKP”. W jego ramach grupa gimnazjalistów przez kilka miesięcy prowadziła poczytajkowe spotkania dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14 w Łomży.

Poczytajkowe spotkanie dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14 w Łomży
Poczytajkowe spotkanie dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14 w Łomży

W sumie od grudnia do kwietnia gimnazjaliści z przedszkolakami na wspólne czytanie spotkali się 12 razy. Znane, lubiane i wspominane z dzieciństwa wiersze Tuwima, Brzechwy czy bajki Andersenem, stały się dla gimnazjalistów polem popisu aktorskiego. Dzięki spotkaniom z przedszkolakami, a przede wszystkim wspólnej pracy uczniowie odkrywali własne pasje. 
- Bardzo się cieszę, że mogłem brać udział w spotkaniach poczytajkowych wśród maluchów – mówi Tomasz Dąbrowski uczeń kl. III b. - Uważam, że jest to świetny pomysł na nabycie nowych zdolności które nam się przydadzą w dorosłym życiu.
- Podczas realizacji projektu w przedszkolu, czułam radość, dużo ciepła serdeczności ze strony przedszkolaków. Dzięki tym spotkaniom, nabrałam więcej pewności siebie – dodaje Agata Piaszczyńska, uczennica kl. I b. 
- Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zaowocuje w przyszłości sukcesem zawodowym, może to początek ich drogi dziennikarskiej, opiekuńczej czy plastycznej – podsumowuje pedagog szkolny Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska. - W dobie komputerów i telewizji warto dostrzec szansę, jaką jest kontakt z dzieckiem poprzez książkę, która buduje zaufanie, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa dziecka. To również książka uwrażliwia nas na dobro i piękno, daje wsparcie, stymuluje nasz rozwój.
Teraz łomżyńscy gimnazjaliści zostali docenieni także przez zewnętrznych obserwatorów i zaproszeni, jako jedna z ośmiu najlepszych grup programu „Poczytaj mi Przyjacielu”, na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych. Organizatorem Prezentacji, która odbędzie się 6 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie, jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła żona Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0