Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejne groby na terenie aresztu śledczego

Wykopy sondażowe przy białostockim areszcie ujawniły nowy obszar kolejnych jam grobowych. Wiadomo już, że prace ekshumacyjne, które od ubiegłego roku przeprowadza pion śledczy białostockiego IPN, nie zakończą się szybko. Trwa ustalanie zakresu prac na jesienny etap ekshumacji. "Dotychczas wydobyto szczątki około 160 ofiar, na tej liczbie chcemy zakończyć majowy etap prac" - mówi prokurator Zbigniew Kulikowski, pod nadzorem którego toczy się śledztwo.

Ekshumacje przy białostockim areszcie będą kontynuowane prawdopodobnie we wrześniu. Ponieważ wyniki dotychczasowych prac zaskoczyły swoją liczbą, nikt dziś oficjalnie nie chce określać, jak długo mogą trwać poszukiwania ofiar, ile i na jak dużym terenie pogrzebano ludzi przy białostockim areszcie. Są to ofiary okupacji niemieckiej, jak i zbrodni komunistycznych.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę