Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Prezydent radnych o 4,6 mln zł pytać nie musiał?

Łomża za niemal 4,6 mln zł objęła kolejne udziały w miejskiej spółce Park Przemysłowy Łomża, która buduje biurowiec „Inkubator Przedsiębiorczości” przy ul. Sikorskiego. Zarządzenie o objęciu udziałów podpisał w połowie kwietnia prezydent Mieczysław Czerniawski. Sprawa wzbudziła kontrowersje wśród miejskich radnych, bo na początku roku prezydent najpierw skierował na sesję wniosek o uchwałę w tej sprawie, po czym go wycofał. Teraz skarbnik miasta mówiła, że to dodatkowe objęcie udziałów, więc nie jest wymagana zgoda rady, a pieniądze były zapisane w budżecie.

Odpowiadając na pytania dopytującej o sprawę radnej Bernadety Krynickiej skarbniki miasta tłumaczyła, że prezydent wycofał projekt uchwały ponieważ chciał ją poddać dalszej analizie. 
- W świetle analizy i interpretacji przepisów, które obowiązują, po uzgodnieniu z panem mecenasem  podjął decyzje o objęciu dodatkowych udziałów na podstawie zarządzenia -  mówiła Grażyna Kołodziejska.
- Panie prezydencie wydaje mi się, że objęcie jakichkolwiek udziałów wymaga zgody radnych – odpowiadał radny Maciej Głaz. - Nawet jeśli chce pan do stowarzyszenia przystąpić i płacić jakieś składki, to pyta pan radę o zgodę A zwiększając udziały o prawie 5 milionów uznał pan, że nie musi pan rady pytać? Co najmniej dziwne. 
- No.... dzisiaj tego nie rozstrzygniemy – zamknął dyskusję przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz. - Na pewno ktoś jakąś opinię prawną wydał w tej sprawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę