Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Budżet obywatelski - wygra najlepszy?

- Ponad 7 000 osób oddało swoje głosy na zadania zgłoszone do realizacji w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży - poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. Wyniki głosowania mieszkańców ratusz ma podać w czwartek 29 maja. Gdyby głosy realne odpowiadały wynikom naszej sondy w tym roku powinno się udać zrealizować cztery najciekawsze przedsięwzięcia: „Park dla ludzi, nie dla meneli”, „objazdowa scena estradowa”, „Street Workout Park” i „Artystyczny plac zabaw nad Narwią”.

Zgodnie z wynikami sondy na naszym portalu, w której ujęliśmy osiem naszym zdaniem  najbardziej oryginalnych z 28 pomysłów „budżetu obywatelskiego” największe poparcie uzyskał „Park dla ludzi, nie dla meneli przy Wojska Pol. i Romana Dmowskiego”, na który glosowało 516 użytkowników.  Na kolejnych miejscach znalazły się:
Objazdowa scena estradowa z zadaszeniem na bulwar i na rynek – 398  głosów
Street Workout Park okolice „Orlika” przy ul. Katyńskiej – 363 głosów
Artystyczny plac zabaw nad Narwią z wejściem do ryby z drewna – 309 głosów.
Pozostałe wskazane przez nas projekty cieszyły się już znacznie mniejszym poparciem – poniżej 200 głosów. 

W ramach budżetu obywatelskiego władze miasta do rozdysponowania mieszkańcom oddały 300 tysięcy złotych, czyli 0,1% budżetu miasta, a wartość zgłoszonych do realizacji projektów opiewa grubo na ponad 2 miliony złotych. Z wyliczeń wynika, że gdyby głosy realne odpowiadały tym z naszej sondy powinno się udać zrealizować te cztery najciekawsze przedsięwzięcia.
Park dla ludzi, nie dla meneli, który miały znaleźć się na terenie między ul. Wojska Polskiego 29, Dmowskiego 8, Kaktusową i Przedszkolem „Mały Artysta” według pomysłodawców kosztować powinien 90 tys zł, ale według urzędników z ratusza realizacja będzie o 15 tys zł droższa. 
Przenośna scena estradowa z zadaszeniem i akcesoriami na bulwary nad Narwią i Stary Rynek powinna kosztować ok. 60000 zł, czyli tyle samo co Street Workout Park, który miałby powstać w okolicach „Orlika: przy ul. Katyńskiej. 
Pozostałą część kwoty z „budżetu obywatelskiego” Łomży mogłaby pochłonąć realizacja artystycznego, przenośnego placu zabaw na bulwary nad Narwią, który według pomysłodawcy powinien kosztować ok. 70, a według miejskich urzędników 85 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę