Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Piosenka dla mamy

Muzyczny prezent na Dzień Matki przygotowało dla wszystkich mam Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff. Młode wokalistki, wsparte laureatami festiwalu BIG BIT oraz konkursu „Mama, tata i ja”, zaśpiewały przygotowane specjalnie na tę okazję utwory, udowadniając, że piosenka jest dobra na wszystko – łącznie z burzą i ulewą, bo nawet niebo pojaśniało w czasie tego pogodnego, familijnego koncertu. – Taki koncert na Dzień Mamy to najlepszy prezent jaki można dostać i niezapomniane przeżycie dla rodziców! – ocenia jedna ze wzruszonych mam, Marzena Głębocka. – Każde wydarzenie, gdzie mama może spędzić miły wieczór i jeszcze posłuchać jak córki śpiewają – tak całym sercem dla niej – jest bardzo miłe i odprężające po ciężkim dniu! – dodaje, oklaskująca występy zdolnych pociech Joanny i Martyny, Ewa Truskolaska.

Gwałtowna burza, która przeszła nad Łomżą tuż przed koncertem miała niewątpliwie wpływ na frekwencję, ale nie zdołała zniweczyć wyjątkowej atmosfery tego szczególnego występu.
Muzyczne życzenia dla mam rozpoczął mały eMDeK, po czym scenę w MDK-DŚT opanowały najmłodsze, kilkuletnie wokalistki. Najpierw najstarsza i najbardziej doświadczona z nich, 7,5-letnia Natalia Puławska, porywająco zaśpiewała „Moja lala ma na imię Kasia” z towarzyszeniem swingującej orkiestry z playbacku. 
– To bardzo stary podkład, do którego nagrała swój śpiew jako 7-latka Emanuela Czerny, która 15 czerwca będzie w Łomży na koncercie piosenek jej ojca „Z Edwardem Czernym podróże po świecie” – wyjaśnia Magda Sinoff. – Natalka zaśpiewa wtedy tę piosenkę – została do niej wybrana z 9 kandydatek!
Równie gorąco publiczność oklaskiwała przebojowe przedszkolaki, laureatki konkursu „Mama, tata i ja”: Zuzię Balicką, Gabrysię Gradowską, Kasię Boguską, Gabrysię Okuniewską i Kasię Głębocką - zwyciężczynię wojewódzkiego etapu konkursu w Białymstoku.
– Kasia zwykle była nieśmiała i raczej nigdzie nie śpiewała, nawet w domu – mówi Marzena Głębocka. – Panie z przedszkola przypadkiem wypuściły ją w zeszłym roku na konkurs„Mama, tata i ja” gdzie zdobyła wyróżnienie, a od września śpiewa w zespole eMDeK u pani Magdy i już są tego efekty!
Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Rodzinka”, imponując zgraniem – zaskakującym, ponieważ okazało się, że nie ćwiczyły jej wcześniej wspólnie. 
– Każda z dziewczynek dostała tę piosenkę na maila i przygotowywały ją oddzielnie – opowiada Magda Sinoff. – Wczoraj na festynie kapucyńskim były duże pioruny, ale przeniosłyśmy się do kościoła i tam zaśpiewały to razem po raz pierwszy, a dziś po raz drugi!
Bardzo dobrze zaprezentowali się też laureaci niedawnego festiwalu BIG BIT w przebojach polskiego rocka, z Joanną Truskolaską, Mateuszem Niksą i Ingą Mikołajczyk na czele, wystąpiły też kolejne wokalistki Studia Wokalnego eMDeK, w tym Ola Suproń, która wyśpiewała w niedzielę II nagrodę w  niedzielnym konkursie „Nuty przyjaźni” w Hajnówce.
Koncert zakończył wielki przebój z lat 30. ubiegłego wieku „Ach śpij kochanie”, w którym solistkom towarzyszyła, wyraźnie zadowolona z jego przebiegu, publiczność.
– Miało być miło i sympatycznie i udało się to osiągnąć – ocenia Magda Sinoff. – Dzieci bardzo przeżywały ten występ, myślały nie tylko o śpiewie, ale też o stroju czy jak się poruszać. Te koncerty są już od trzech lat i myślę, że będą kolejne, bo zawsze warto śpiewać dla mamy!

Wojciech Chamryk
Fot. Marcin Kossakowski/MDK-DŚT

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę