Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Las ugaszony

Główne zdjęcie
Dogaszanie lasu

16 wozów gaśniczych i około 60 strażaków z województwa podlaskiego, w tym 6 wozów i 25 strażaków z Łomży i najbliższej okolicy, pomagało gasić ogromny pożar lasu w okolicy Kadzidła. Strażacy dwa pożary, które wybuchły w sobotę dogaszali do późnej nocy. Spłonęło około 80 hektarów lasu. W akcji gaśniczej brały udział także trzy samoloty, z których wykonywano zrzuty wody.

Las płonął nieopodal zamieszkałych przez kilkaset osób wsi Grale oraz Gleba, na północ od Ostrołęki. Z ogniem przez kilka godzin walczyło kilkuset strażaków - prawie 80 jednostek PSP z trzech województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Działania strażaków utrudniał wiatr, który przenosił ogień.

Leśnicy i strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych i obszarach do nich przylegających. Wysokie temperatury powietrza i wiatr powodują dalsze przesuszanie się ściółki i coraz większe zagrożenie w lasach. Podkreślają też, że 95 proc. pożarów lasów powstaje z winy człowieka.

Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Napełnianie wozów strażackich
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu
Foto: Dogaszanie lasu

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę