Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pospolite ruszenie na budżet...

Już ponad 5300 łomżan oddało swoje głosy na projekty zgłoszone do realizacji w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. - Wypełnionych kart do głosowania jest tak dużo, że w piątek dwukrotnie wyjmowaliśmy je z urny ustawionej w holu ratusza – podała Anna Sobocińska w komunikacie rozsyłanym przed godz. 14.00 do mediów w mieście. - Tego dnia wyjęliśmy łącznie 1794 karty, przez Internet zagłosowało kolejnych 29 osób. Oznacza to, że łącznie na projekty budżetu obywatelskiego zagłosowało już w Łomży 5317 osób! Głosować można jeszcze do poniedziałku 26 maja do godz. 15.30.

Budżety obywatelki, czyli wyodrębniona z budżetu miasta część pieniędzy, której przeznaczenie wskazują mieszkańcy, w Łomży przeprowadzany jest po raz pierwszy. Choć władze miasta do rozdysponowania oddały 300 tysięcy złotych, czyli 0,1% budżetu miasta, o te pieniądze „walczy” 28 zgłoszonych przez mieszkańców projektów wartych grubo ponad 2 miliony złotych. O tym, które z nich zostaną zrealizowane zdecydować ma głosowanie, które właśnie trwa. Każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 lat może wskazywać 3 spośród 28 projektów. Te z największą liczba głosów, ale o łącznej wartości do 300 tys zł mają zostać zrealizowane i to jeszcze w tym roku.   

Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego Łomży głosowanie odbywa się w punkcie informacyjnym ratusza, gdzie można włożyć do urny wypełnioną kartę do głosowania, ale także poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Łomża; przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14; 18-400 Łomża) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Łomży oraz przesłanie na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl. wypełnionej, zeskanowanej karty do głosowania. 
Oto lista wszystkich 28 projektów dopuszczonych do głosowania w budżecie obywatelskim Łomży


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę