Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Samochody giną w Łomży! Już skradziono więcej aut niż przez cały 2013 rok!

Dwie toyoty skradziono w Łomży w nocy z środy na czwartek. Obie niepostrzeżenie odjechały z parkingów przed blokami. W sumie w tym roku w mieście skradziono już 12 aut. To więcej niż przez cały ubiegły rok. Policjanci, którym dotychczas udało się odzyskać dwa samochody, proszą mieszkańców o czujność i sygnały o podejrzanych osobach kręcących się nocą po parkingach. Jak się okazuje najczęściej złodzieje wybierają japońskie auta, szczególnie upodobali sobie toyoty.

Kradzieże samochodów w Łomży powoli stają się jednym z najważniejszych problemów z jakimi muszą sobie poradzić policjanci. Mówi o tym już w połowie kwietnia podinspektor Jacek Adamski obejmując funkcję Komendanta Miejskiego Policji. W tym czasie w Konarzycach pod Łomża skradziono toyotę auris. Był to już 8 samochód skradziony na terenie komendy w tym roku. Od tamtej pory skradziono jeszcze cztery auta. Dwa w nocy z środy na czwartek. Jak podaje sierż. szt. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej policji jedna toyotę corolla skradziono z parkingu w okolicy ulicy Polowej, druga toyotę yaris z parkingu przed blokiem przy ul. Księżnej Anny.
Policjantka podaje, że dotychczas udało się odzyskać dwa skradzione w tym roku auta. Pierwsze to toyota auris z Konarzyc, a opel omega z Piątnicy, którym „pechowy” Łotysz pojechał pod prąd na Długiej w Łomży (zobacz: Łotysz wpadł w Łomży, bo jechał pod prąd). 
Niestety jak wynika z naszych informacji mimo że samochody giną także z „monitorowanych” parkingów jakość nagrania nie pozwala na ustalenie sprawców. 
- Apelujemy do mieszkańców Łomży aby informowali nas o osobach podejrzanych, które nocą kręcą się wokół parkingów, bo wtedy możemy szybko zainterweniować i sprawdzić ten sygnał – mówi Ewelina Szlesińska. - Sąsiedzka czujność to najlepszy sposób na złodziei. Trzeba pomietać też o właściwym zabezzpieczeniu mienia i o tym, aby w samochodzie nie zostawiać kluczyków ani dokumentów. 

Informacje policji można przekazywać także anonimowo dzwoniąc na alarmowe numery telefonów 997 lub do oficera dyżurnego KMP w Łomży - 86 4741212.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę