Chętni na inwestycje w Podstrefie Łomża będą później?
Jedną „specyfikację istotnych warunków przetargu” na działki w Łomży sprzedała Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. To oznacza, że do czerwcowego przetargu, w którym na sprzedaż wystawionych będzie sześć działek objętych Podstrefą Łomża SSSE, będzie mógł przystąpić tylko jeden podmiot. - Nie odbiega od naszych oczekiwań, jak również średniej z innych przetargów w podstrefach np. w Białymstoku, Suwałkach – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE. - Jak podkreślałem wcześniej przetarg miał na celu rozpoznania rynku i dostosowanie naszej oferty. Jesteśmy przekonani o sukcesie kolejnych przetargów bo mamy konkurencyjny produkt i duży potencjał przedsiębiorców.
W ogłoszonym w kwietniu przetargu SSSE wystawiła na sprzedaż łącznie 5,2 ha gruntów objętych podstrefą ekonomiczną w Łomży. To cztery działki znajdujące się „za Gaspolem” oraz dwa kompleksy działek po przeciwnej stronie ul. Akademickiej. Poszczególne działki wyceniono od 530 tysięcy do ponad miliona złotych. Jednym z warunków przystąpienia do przetargu było wykupienie przez zainteresowanych przedsiębiorców specyfikacji istotnych warunków przetargu. Dokument do wtorku za 10 tys zł netto sprzedawała Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wykupiona została jedna taka specyfikacja. Robert Żyliński, prezes SSSE podkreśla, że nie jest to specjalnie zaskakujące, i że „przetarg miał na celu rozpoznanie rynku i dostosowanie naszej oferty”.
- To pierwszy przetarg w Łomży i efektów ciekawi jesteśmy zarówno my jak i przedsiębiorcy, którzy myślą o inwestycji na terenach strefowych – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE.
Prezes Żyliński podkreśla, że jest przekonany o sukcesie kolejnych przetargów na działki w Łomży.
- Przebieg rozmów i negocjacji z przedsiębiorcami przerósł nasze oczekiwania – mówi prezes SSSE. - Przedsiębiorcy wykazali się duża kreatywnością i pomysłowością na swoje przedsięwzięcia. Dlatego też w kolejnych przetargach musimy dostosować naszą ofertę do ich potrzeb.
Przypomnijmy zgodnie z ogłoszeniem przetargowym podstawowym składnikiem oceny ofert przedsiębiorców chcących kupić i zainwestować na działkach podstrefy ekonomicznej w Łomży ma być proponowana cena nabycia nieruchomości. Ale to tylko 60%. Reszta to planowana wielkość zatrudnienia – 20%, planowana wielkość nakładów – 15%, oraz rodzaj proponowanego przedsięwzięcia gospodarczego na terenie Strefy – 5%.
Pierwszy przetarg na działki w Podstrefie Łomża ma się odbyć 10 czerwca. Przypomnijmy w ofercie nie było największej działki w podstrefie – o powierzchni ok. 2,5 ha znajdującej się w pobliżu ciepłowni miejskiej. Jej sprzedaż wstrzymano do czasu jej pełnego uzbrojenia.