Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Spada cena mleka

Poniżej 1,5 zł za litr wyniosła średnia cena skupu mleka w kwietniu w województwie podlaskim – wynika z danych przedstawionych przez GUS. Był to kolejny już miesiąc spadku cen mleka. W skali kraju spadek wyniósł aż 3,2% w stosunku do cen z marca. W województwie podlaskim spadek był o połowę mniejszy.

GUS podał, że w kwietniu za 1 hl (sto litrów) mleka w Polsce płacono w skupie średnio 145,47 zł, tj. o 3,2% mniej niż przed miesiącem, ale też o 15,1% więcej niż przed rokiem. W województwie podlaskim średnia cena mleka wyniosła 149,66  zł/hl, wobec 151,88 przed miesiącem i 152,17 lutym. 

Z danych GUS wynika, że w kwietniu najwyższą cenę za mleko otrzymywali rolnicy z województwa dolnośląskiego – niemal 156 zł za hl.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę