Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Urzędnicy gminy Łomża pod lupą prokuratury

Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem wyjaśniają sprawę rzekomych nieprawidłowości przy realizacji inwestycji związanych z oświetleniem dróg w gminie Łomża. Inwestycje były prowadzone w latach 2008 i 2009, a teraz możliwości popełniania przestępstw przy ich realizacji dopatrzyli się policjanci. - Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś – podkreśla prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, zaznaczając, że zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury wpłynęło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

- Postępowanie prowadzone jest w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez urzędnika gminy – mówi prokurator Kudyba. - Jest w początkowej fazie. Postanowienie o wszczęciu śledztwa zostało wydane 25 marca. 
Zarówno prokuratura jak i policja, która przekazała materiały prokuraturze nie zdradzają szczegółów sprawy. 
- To były własne materiały policji z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, które skierowaliśmy do oceny prokuratury – tłumaczy Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku 
Policjanci materiały te pierwotnie przekazali do Prokuratury Rejonowej w Łomży, ale ta wyłączyła się z ich rozpatrywania, dlatego sprawę przekazano do prokuratury w Wysokiem Mazowieckiem. 

Zgodnie z artykułem 271 kodeksu karnego: 
§ 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę