Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Piątnica 100-lecie kościoła

Budowany przez ćwierć wieku, zburzony przez hitlerowców i ponownie odbudowany po wojnie kościół w Piątnicy pod Łomżą obchodzi swoje 100-lecie. Jubileusz uczczono konferencją naukową z prelekcjami kościelnych i świeckich historyków oraz wydawnictwem pt. "100 Lat Kościoła w Piątnicy. Świadectwo żywej wiary pokoleń".

fot. K. Kozicki
fot. K. Kozicki
fot. K. Kozicki
fot. K. Kozicki
fot. K. Kozicki
fot. K. Kozicki

Jak mówi promująca album Beata Sejnowska-Runo, to nie tylko opisane losy samej świątyni, ale także ludzi z nią związanych - księży i parafian, którzy indywidualnie zasłużyli się przy powstaniu i pracach remontowych kościoła.
Obecnie największe zagrożenie dla 100-letniego obiektu to przebiegająca w sąsiedztwie droga krajowa nr 61 - mówi proboszcz piątnickiej parafii ks. Szczepan Dobecki. Natężenie ruchu ciężkich pojazdów sprawiło, że na wiekowym budynku pojawiły się mikropęknięcia.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę