Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Bo daszek jest za mały...

- Gdy pada deszcz woda z daszka nad balkonem leje się wprost na balkon i zalewa nową elewację bloku – mówi mieszkaniec Łomży, który już blisko do czterech lat zwraca administratorowi uwagę na bubel. Daszki nad balkonami mieszkań na najwyższym piętrze bloku przy. ul. Dmowskiego 6 wykonano w 2010 roku gdy wykonywano nową elewację wraz z ociepleniem. - Są wnioski o zmianę tych daszków, ale problem polega na tym, że wykonawca zrobił wszystko zgodnie z planem – mówi Marek Olbryś, zastępca dyrektora MPGKiM, miejskiej firmy, która administruje należącym do wspólnoty blokiem. - Po prostu projektant zaprojektował trochę za małe daszki. Teraz zwracamy na to uwagę, bo ten sam problem zza małymi daszkami dotyczy także kilku innych bloków.

Jak mówi Marek Olbryś gdy architekt wykonywał projekt remontu bloków łącznie z montażem daszków nad balkonami nikt nie zwrócił uwagi na ich wielkość. Problem wyszedł dopiero po wykonaniu prac i pierwszych opadach deszczu.
- Od samego początku mówiłem, że daszek jest za mały i woda leje się na balkon i nową elewację – opowiada mieszkaniec. - Na początku mówili mi, że będzie to poprawione, gdy wykonawca będzie wykonywał prace gwarancyjne, bo pewnie jakieś usterki wyjdą, ale nie wyszły. 
- Daszek został wykonany tak jak było w projekcie więc o remoncie gwarancyjnym nie może być mowy – mówi Marek Olbryś. - Ten problem występuję w kilku blokach np. także przy Wojska Polskiego 29. Zwracaliśmy na to uwagę architektowi. On mówi, że daszki zaprojektował zgodnie z wymaganiami, ale przy kolejnych inwestycjach są już większe.
Co zza małymi daszkami, które już zostały zainstalowane?
- Można to zrobić tylko poprzez demontaż tych obecnych i zawieszenie nowych większych, ale za to ktoś, czyli właściciele – wspólnota, muszą zapłacić. Będziemy to stawiać na posiedzeniu wspólnoty, ale nie wiem czy wniosek przejdzie, bo problem dotyczy tylko kilku mieszkań – mówi Olbryś.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę