Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Dobry początek lekkoatletów Prefbetu

Główne zdjęcie
Beata Trzonkowska

Bardzo dobrze rozpoczęli letni sezon lekkoatletyczny zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Jak podkreśla prezes klubu Andrzej Korytkowski nasi zawodnicy startowali w kilku miejscach, wszędzie odnosząc sukcesy. Najwięcej radości opiekunom sprawiła Beata Trzonkowska, która zajęła dwa drugie miejsca w V Memoriale im. Zdzisława Furmanka w Kielcach. - Nasza zawodnicza w pchnięciu kulą ustanowiła rekord życiowy 13,12m, a w rzucie dyskiem osiągnęła drugi wynik w karierze 44,16m – chwali ją Korytkowski.

Podczas mitingu rozpoczęcia sezonu w Białymstoku oba biegi pucharowe na 1000m wygrali zawodnicy PREFBETU. Izabela Dziedziech zwyciężyła w czasie 2:56,43, a Jakub Kapuściński do wygrania potrzebował czasu 2:36,55. W ty samym mitingu Eliza Grzymała wywalczył drugie miejsce na 400 metrów (60,79sek.). 
W miniony weekend z sukcesami wystąpili również zawodnicy klubu specjalizujący się w biegach ulicznych. W II Półmaratonie Białostockim Emil Dobrowolski zajął 4 lokatę (1:07,17) będąc najlepszym z Polaków (wyprzedzili go 2 Kenijczycy  i Białorusin). Przy okazji tej imprezy odbył się  Bieg Europejczyka na dystansie 5,5km, w którym bezkonkurencyjny okazał się Piotr Łobodziński, wyprzedzając aż o 48 sekund drugiego na mecie Andrzeja Leończuka z Podlasia Białystok. 

W spodenkach koleżanki i butach żony
Ciekawią historię ma start małżeństwa Olgi i Pawła Ochal w XIX Ulicznych Biegach Pokoju w Oleśnie. Paweł w ciągu ostatnich 3 tygodniu więcej czasu spędził u lekarzy w związku z problemem z oddychanie,m - po prześwietleniach, rezonansach i kilku diagnozach w końcu okazało się, że ma naderwany przyczep przepony – dlatego z żoną Olgą do Olesna pojechał tylko jako kierowca. 
- Po przyjeździe na miejsce, gdy poczuł atmosferę zawodów nie wytrzymał i pożyczył spodenki od... koleżanki, a buty startowe od żony Olgi wyjmując z nich jedynie wkładki „bo cisnęły za mocno” - opowiada Andrzej Korytkowski.  - I w takim ekwipunku zajął 3 lokatę ulegając tylko 2 Kenijczykom. Olga „planowo” zwyciężyła uzyskując na 5km czas 16:49.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę