Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Uwaga sarny na drodze

Główne zdjęcie
Mapa ŁPKDN z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy zwierząt łączą się z drogami publicznymi.

Powoli staje się to coraz większym problemem. Wczoraj informowaliśmy o dwóch poniedziałkowych przypadkach wtargnięcia saren wprost pod koła samochodów jadących po głównych drogach w okolicach Łomży, ale doszło do kolejnych takich zdarzeń. Wczoraj przed wieczorem i dziś przed południem sarny wyskoczyły wprost pod koła samochodów jadących drogą Łomża – Wizna. Na szczęście wszystkie te zderzenia dla ludzi póki co kończą się szczęśliwie. Dzikie zwierzęta na drodze

Przypomnijmy w poniedziałek sarny wyskoczyły przed samochody jadące drogą nr 61 i 63. Do obu zdarzeń doszło wieczorem. We wtorek, około godz. 16.00  sarna wyskoczyła przed samochód jadący drogą nr 64 – Łomża – Jeżewo. Dziś do zderzenia z sarną doszło tuż przed południem także na 64 – w okolicy fortów przy wyjeździe z Piątnicy. 
Policja podaje, że na szczęście w żadnych ze zdarzeń nikomu z podróżujących samochodami nic się nie stało. Ucierpiały za to samochody i zwierzęta, które w zderzeniu z autem nie mają żadnych szans na przeżycie.

Dzikie zwierzęta na drodze
Przed rokiem Mariusz Sachmaciński dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi podkreśla, że na terenie Parku praktycznie nie istnieje właściwe oznakowanie dróg znakami ostrzegawczymi w okolicach szlaków migracyjnych. Dlatego stworzono mapę z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy migracji zwierząt łączą się z drogami publicznymi.
- Najintensywniejsze migracje zwierząt występują w okresie marzec-maj i listopad-styczeń. Odbywają się one głównie nocą i sporadycznie za dnia. Najbardziej niebezpiecznymi drogami są drogi Łomża - Zambrów i Łomża – Mężenin, przez które przechodzi cała sieć szlaków migracyjnych -  podawał dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi apelując do kierowców o szczególną rozwagę w tych miejscach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę