Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wojewoda wygasił mandat radnego gminy Łomża

Główne zdjęcie
Maciej Żywno, wojewoda podlaski

Maciej Żywno, wojewoda podlaski, wydał zarządzenie zastępcze wygaszające mandat radnego gminy Łomża Piotra Chojnowskiego. Radny w ubiegłym roku został skazany przez sąd m.in. na 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z podaniem nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym i zatajeniem swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Mimo prawomocnego wyroku sądu i wbrew prawu radni gminy Łomża jednak nie chcieli wygasić mu mandatu, dlatego teraz wyręczył ich wojewoda.

Jak przekazała Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, zarządzenie wojewody o wygaszeniu mandatu radnego Piotra Chojnowskiego zostało podpisane przez wojewodę w czwartek 8 maja, a kolejnego dnia wysłane do Rady Gminy Łomża. 
Formalnie strony – zarówno Rada Gminy Łomża jak i sam radny - może zarządzenie zastępcze wojewody zaskarżyć do sądu administracyjnego. Jeśli tak się stanie do czasu prawomocnego orzeczenia sądu radny z sądowym zakazem pełnienia funkcji publicznej będzie mógł dalej zasiadać w tym gremium, będzie mógł głosować i pobierać diety. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego tylko w 2012 roku z tego tytułu dostał on 10 tysięcy 400 złotych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę