środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Wojewoda wygasił mandat radnego gminy Łomża

Maciej Żywno, wojewoda podlaski, wydał zarządzenie zastępcze wygaszające mandat radnego gminy Łomża Piotra Chojnowskiego. Radny w ubiegłym roku został skazany przez sąd m.in. na 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z podaniem nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym i zatajeniem swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Mimo prawomocnego wyroku sądu i wbrew prawu radni gminy Łomża jednak nie chcieli wygasić mu mandatu, dlatego teraz wyręczył ich wojewoda.

Maciej Żywno, wojewoda podlaski
Maciej Żywno, wojewoda podlaski

Jak przekazała Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, zarządzenie wojewody o wygaszeniu mandatu radnego Piotra Chojnowskiego zostało podpisane przez wojewodę w czwartek 8 maja, a kolejnego dnia wysłane do Rady Gminy Łomża. 
Formalnie strony – zarówno Rada Gminy Łomża jak i sam radny - może zarządzenie zastępcze wojewody zaskarżyć do sądu administracyjnego. Jeśli tak się stanie do czasu prawomocnego orzeczenia sądu radny z sądowym zakazem pełnienia funkcji publicznej będzie mógł dalej zasiadać w tym gremium, będzie mógł głosować i pobierać diety. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego tylko w 2012 roku z tego tytułu dostał on 10 tysięcy 400 złotych.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę